Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Sağlıklı Yaşam İçin Sağlıklı Zayıflama

Günümüz şartlarında tüketmeye mecbur bırakıldığımız hazır yiyecekler, çağın hastalığı olan obeziteye sebebiyet vermektedir. Sağlıksız beslenme yüzünden obezite yaş sınırının dört-beş yaş grubuna kadar düştüğü gözlemlenmektedir.


Peki, sağlıklı şekilde beslenerek bu kilolardan nasıl kurtulabiliriz?


Çoğu obez in aklındaki soru sanırım bu. Öncelikle işlenmiş ürünleri tüketmeyerek, yediğiniz yiyeceklerin kalorilerine dikkat ederek sağlıklı zayıflamaya başlayabilirsiniz. Uzman hekim kontrolünde başlayacağınız diyet programıyla da sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz. Hekim onayı olmaksızın kullanacağınız ilaçlar sizi zayıflatmayacağı gibi zaten zayıf olan bünyenizin alt üst olmasına neden olacak, sağlıklı şekilde zayıflamak isterken sizi daha da sağlıksız bir duruma sokacaktır. Yine sizin için sağlıksız olan bir yöntem de çeşitli kaynaklardan edindiğiniz hiçbir tıbbi geçerliliği olmayan diyet programlarıdır. Bu hususlara dikkat ederek zayıflamak hiç de zor değil. Sizin ve çevrenizin gayretiyle bu zor durumdan kurtulacağınıza emin olabilirsiniz.


Organik ürünler tüketin


Market reyonların da gördüğünüz o güzel ambalajlanmış hazır gıdalar sizin başlıca düşmanınız. İşe hemen onları almayı bırakarak başlayın. Günümüzde organik meyve ve sebze satan yerler oldukça fazla. Buralardan alışveriş yapmaya çalışın. Bol miktarda meyve ve sebze tüketin, kırmızı et yerine balık tercih edin, öğünleriniz az ama sık olsun. Unutmayın ki sağlıklı bir birey olabilmek için doğanın bize sunduğu doğal ve sağlıklı şeyleri tüketmeliyiz.


Yazının son kısmında ufak da olsa spora değinelim.


Bilinçli şekilde yapacağınız spor sağlıklı beslenmeniz ile birleştiğinde vücut formunuzu düzenlemiş olur, kilo kaybı sonrası oluşacak sarkıklıkları en aza indirgemiş olursunuz. Akşam yemeklerinden sonra veya sabah kahvaltıdan önce yapacağınız ufak koşular size çok faydalı olacaktır. Spor salonlarında uzman eğitmenler gözetiminde sağlıklı şekilde kilo vermeniz çok kolay. Sanılanın aksine akşamları veya günün herhangi bir saatini salon sporlarına ayırdığınızda bir ay içinde kendinizdeki farklılığı gözlemleyebilirsiniz. Kendinizi motive edin, dışarından gelecek tepkilere kulak asmayın. Unutmayın ki zayıflamayı sadece kendiniz için istiyorsunuz. Çünkü siz kendinizi iyi hissettiğiniz de çevrenize verdiğiniz pozitif elektrik çevrenizdekilerin de dikkatini çekecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst