Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Samsung Galaxy Buds + vs Apple AirPods Pro Kıyaslaması Hangisini Satınalmalıyım?

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Apple Airpods Pro.pngSamsung Galaxy Buds Pro.png
Kaliteli bir kablosuz kulaklık almak istiyor ve Apple ile Samsung arasında kalmışsanız doğru yerdesiniz. Makale sonunda hangi markayı seçeceğiniz bir yana biraz daha bekleme kararı alıp almayacağınız da makale sonunda belli olacak.

Evet, kablosuz kulaklık sektöründe Samsung bu sefer Apple'nin arkasından gidiyor ve net bir şekilde Apple'ın teknik seviye ve kalitesini yakalamaya çalışıyor. En büyük kozuysa fiyatı. 2. kozuysa pil ömrü. Fakat pil ömrü de göreceli ve biraz karışık. Diğer konularda ise pek yakalayabildiğini söyleyemeyiz. Fakat güzel bir yaklaşım vardır. Sektörde 2. olanı takip edin. Net bir şekilde söyleyebiliriz ki Samsung bu sektörde 2. sırada. Yani yarışı Apple net bir şekilde kazanıyor fakat 2 katından fazla bedel ödemeye gerek var mı? Belki var belki yok gelin birlikte bakalım:

Apple'in Airpods' larının ardından Samsung da Galaxy Buds + 'ı duyurdu. Peki Samsung'un bu yeni ürünü Apple AirPods Pro ile boy ölçüşebilecek mi ?

Aslında Galaxy Buds +, Apple AirPods Pro'nun doğrudan rakibi malesef değil. Samsung Galaxy Buds üzerinde iyileştirmeler getirirken, diğer üst düzey kablosuz kulaklıklarda bulduğumuz yeni özellikleriyse eklemiyor.

En önemlisi, ve Samsung Buds+ almaktan vazgeçmemi net bir şekilde sağlayan premium kablosuz kulaklıkların temel bir özelliği haline gelen aktif gürültü önleme Buds + larda yok.

Yani gürültü önleme var ama sadece müzik dinlerken var. Maalesef Apple AirPod Pro'da olduğu gibi muzik dinlemediğiniz ortamlarda kulaklıkla gürültü önleme özelliği kullanmak isterseniz çalışmıyor. Apple bu konuda açık ara fark atıyor. İleride güncelleme gelir mi bilmiyoruz fakat an itibarı ile bu özellik yok.

Fiyat: --> Samsung Galaxy Buds+ Wins !!

Samsung Buds + şu an itibarı ile Samsung Resmi sistesinde 899₺'ye satılıyor. Apple AirPods Pro ise 1899₺'ye satılıyor. Yani ne olursa olsun Apple Samsung'dan 1000₺ daha fazla. Yani 2 katından da fazla. Samsung Fiyat konusunda açık ara lider durumda. Samsung'un bu konuda kimse hakkını yememeli. 1899₺ vermektense 899₺ vermek çoğu kişi için mantıklı olacaktır. Müziksiz ortamda gürültü önlemenin Samsung'da olmaması benim ürünü satınalma kararımdan vazgeçirdi fakat 1899₺ verip de Apple alacak da değilim. İnelemeye devam edelim:

Tasarım: --> Apple AirPods Wins!!

Tasarım konusu tabiki kişiye bağlı bi olgu ama Apple burda ortalamada malı götürüyor. Söylemesi kötü ama logosu, duruşu ağırlığı daha hoş ve kaliteli izlenimi veriyor. Samsung tarafında ise renk seçenekleri mevcut. Siyah, beyaz, sarı ve mor renkler satınalınabilir durumda. Bunun yanında Samsung'un daha ergonomik ve daha estetik durduğunu söyleyebiliriz. Samsung ayrıca çok daha hafif.


Samsung Buds +AirPods pro ucundaki plastikleri bazıları beğense de bana göre dandik eski kulaklıklara benziyor. Her iki cihaz da gürültüyü önleyecek tasarıma sahip. Her iki cihaz da tere dayanıklı olarak üretilmiş durumda. Samsung Buds+ küpe gibi de duruyor. Bana daha estetik geldi ama Apple'ı geçemez.

Gürültü Önleme --> Apple Açık Ara Wins!!

Yukarıda da değindiğimiz gibi bu konuda Apple net bir şekilde galip geliyor. Samsung pasif gürültü yalıtımı sağlarken AirPods Pro aktif gürültü önleme özelliği veriyor. Samsung’un kulakiçi kulaklıkları, tasarımları yoluyla gürültüyü pasif bir şekilde engelliyor fakat yalnızca müzik veya başka bir içerik çalarken çalışıyor. AirPods Pro'daki ANC (Active Nosie Control) Aktif gürültü önleme, gürültü izolasyonu konusunda açık ara önde. Kulaklıklar, arka plandaki gürültüyü iptal etmek için aktif olarak çalışıyor. Yani Apple'ı kulağınıza taktığınızda herhangi bir içeriği oynatmıyorsanız bile gürültü duymazsınız. Yani kulağınıza bir gürültü önleyici tıkaç tıkmaktan çok daha etkili ve estetik. Özellikle gürültülü ve stresli ortamlar için mükemmel.

Aslında bu durum Samsung'un neden daha fazla pil ömrüne sahip olduğunu da açıklıyor. Aktif gürültü önleme sistemi yok.

Ses Kalitesi: --> Apple Wins!

Galaxy Buds +, bir önceki Samsung versiyonu olan Galaxy Buds ile karşılaştırıldığında üstün ses kalitesi sunuyor evet ama maalesef AirPods Pro'ya kıyaslarsak aynı şeyi söyleyemeyiz. Apple MAcbookPro'larda yaptığı ses devrimini AirPods Pro'larda da sürdürüyor. Bu samsung'un kötü olduğu anlamına gelmiyor fakat yarışın galibi net bir şekilde Apple AirPods Pro.
Ekran Resmi 2020-03-14 22.30.01.png
Galaxy Buds + çok nötr bir ses kalitesine sahip, AirPods Pro ise birçok insanın tercih ettiği sağlam bir bas sesi sunuyor. AirPods Pro'nun ses kalitesi, tüm arka plan gürültülerini iptal etmek için mükemmel bir iş çıkaran aktif gürültü önleme sistemi ile daha da kaliteli diyebiliriz.

Pil ömrü --> Apple Wins!

Galaxy Buds +, ANC (Active Noise Control) Aktif gürültü önleme sisteminden yoksun olabilir, ancak pil ömrü konusunda bunu kısmen telafi ediyor. Samsung kulaklıklar, tek bir şarjla tam 11 saatlik bir pil ömrü sunacak şekilde tasarlanmış. Bu, birlikte verilen şarj kutusuyla birlikte 11 saat daha uzuyor. Sonuç olarak Galaxy Buds + toplam 22 saatlik pil ömrü veriyor.

Buna karşılık, AirPods Pro, tek bir şarjla 4,5 saatlik bir pil ömrü sunacak şekilde tasarlanmış. 11 saate kıyasla gerçekten çok az. Aktif gürültü önleme yani ANC 'yi kapasanız bile bu en fazla 5 saate çıkabiliyor. Fakaaat: Birlikte verilen şarj kutusu, pil ömrünü yaklaşık 24 saate çıkarabiliyor.

Kıyaslama karışık gibi ama ANC'ün etkisini göz ardı etmek istemiyorum. Kimse 4 saatten fazla tek seferde müzik dinlemeyeceğine göre. Bana göre 24 saat ile Apple bu konuda Samsung'u geçiyor.

Eğer Apple Ekosistemi kullanıyorsanız. Apple AirPods Pro' sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır. Açıkçası ürünlere ortalamanın üstünde ücret ödemeye alışınsınızdır : ). Eğer Samsung kullanıyorsanız her iki ürün de sizin için uygun. Değer diyorsanız Apple AirPods Pro alın fakat bu kadar fiyat farkına değer mi bence değmez. Ortalama bir kullanıcı için önerimiz Samsung Buds+ le devam etmesi. Fakat gürültülü bir ortamda çalışıyorsanız ve ara sıra kafa dinlemek istiyorsanız tercihiniz Apple Airdpods Pro olmalı.
 

Ekli dosyalar

 • airpods mu buds mu.png
  airpods mu buds mu.png
  1.2 MB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Şimdi Web sitelerindeki duyurulan özelliklere bakalım:


 • Genel Bakış
  Kulaklarınıza inanamayacağınız kadar sihirli
  AirPods Pro, büyüleyici bir ses deneyimi için Aktif Gürültü Engelleme özelliğine, çevrenizi duyabilmeniz için Şeffaf Mod’a ve kişiye özel gün boyu kullanım rahatlığına sahip. AirPods Pro da tıpkı AirPods gibi iPhone veya Apple Watch’unuza adeta sihirli bir şekilde bağlanıyor. Ve kutusundan çıkar çıkmaz kullanıma hazır.
  Aktif Gürültü Engelleme
  Gürültü engelleme özelliğine sahip inanılmaz derecede hafif bir kulaklık olan AirPods Pro, çevrenizden gelen sesleri engelleyerek dinlediğiniz şeye konsantre olmanıza yardımcı oluyor. AirPods Pro’da, üstün bir gürültü engelleme performansı için iç kısım ve dış kısım mikrofonları olmak üzere iki mikrofon kullanılıyor. Kulağınızın şekline sürekli adapte olan Aktif Gürültü Engelleme özelliği müziklerinize, podcast’lerinize ve aramalarınıza odaklanabilmeniz için dış dünyayı sessize alıyor.
  Şeffaf Mod
  Şeffaf Mod’a geçiş yaptığınızda AirPods Pro dışarıdaki seslerin kulağınıza ulaşmasına izin veriyor. Böylece çevrenizde olup bitenleri duyabiliyor ve dış dünyayla tekrar bağlantı kurabiliyorsunuz. Dış kısım ve iç kısım mikrofonları sayesinde AirPods Pro, silikon uçların sağladığı ses yalıtımını kapatabiliyor. Yani etrafınızdaki insanlarla konuşmaya başladığınızda oldukça doğal bir ses deneyimi yaşıyorsunuz.
  Yepyeni tasarım
  AirPods Pro, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı boydaki esnek silikon uçla daha kişiye özel bir kullanım rahatlığı sunuyor. İçi konik tasarımlı bu uçlar, kulağınızın şekline uyum sağlayarak AirPods Pro’nun yerine tam oturmasına olanak veriyor ve üstün bir gürültü engelleme performansı için olağanüstü yalıtım sağlıyor.
  Muhteşem ses kalitesi
  Özel tasarıma sahip yüksek gezinimli ve düşük distorsiyonlu sürücü oldukça güçlü baslar sunuyor. Süper verimli ve yüksek dinamik aralığa sahip amplifikatör hem pil ömrünü uzatıyor hem de inanılmaz derecede temiz ve doğal bir ses sağlıyor. Adaptif EQ ise tutarlı ve zengin bir dinleme deneyimi için müziği kulağınızın şekline uygun bir biçimde otomatik olarak ayarlıyor.
  Daha fazla sihir
  Apple tasarımı H1 çip, inanılmaz derecede düşük bir ses gecikmesi sunuyor. Kulaklığın alt ucundaki Kuvvet sensörü, müziklerinizi ve aramalarınızı kontrol etmenizi, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor. Siri ile Mesajları Seslendir özelliği sayesinde Siri, gelen mesajları AirPods’unuzdan size otomatik olarak okuyor. Ses Paylaşımı özelliği, iki çift AirPods üzerinden aynı ses akışını bir arkadaşınızla paylaşmanıza, böylece birlikte oyun oynayabilmenize, film izleyebilmenize veya müzik dinleyebilmenize olanak veriyor.¹
  Öne Çıkan Özellikler
  Apple tarafından tasarlandı
  Aktif Gürültü Engelleme
  Daha kişiye özel kullanım rahatlığı ve yalıtım
  Şeffaf mod
  Adaptif EQ özelliğine sahip muhteşem ses performansı
  Suya ve tere dayanıklı tasarım (IPX4)²
  Otomatik açılma, otomatik bağlanma
  Tüm Apple aygıtlarınız için kolay kurulum³
  Kutuda hızlı şarj
  Şarj Kutusu, Qi sertifikalı bir şarj aygıtıyla kablosuz olarak veya Lightning konnektörüyle şarj edilebilir
  Kutunun İçindekiler
  AirPods Pro
  Kablosuz Şarj Kutusu
  Silikon kulaklık uçları (üç farklı boy)
  Lightning - USB-C Kablosu
  Belgeler
  Teknik Özellikler
  Ses Teknolojisi
  Aktif Gürültü Engelleme
  Şeffaf Mod
  Adaptif EQ
  Basınç eşitleme için havalandırma sistemi
  Yüksek gezinimli özel Apple sürücüsü
  Yüksek dinamik aralıklı özel amplifikatör
  Sensörler
  Hüzmeleme özellikli çift mikrofon
  İç kısım mikrofonu
  Çift optik sensör
  Hareket algılayıcı ivmeölçer
  Konuşma algılayıcı ivmeölçer
  Kuvvet sensörü
  Çip
  H1 tabanlı System in Package
  Kontroller
  Çalmak, duraklatmak veya aramaları yanıtlamak için Kuvvet sensörüne bir kez basın
  Bir sonraki parçaya atlamak için iki kez basın
  Bir önceki parçaya dönmek için üç kez basın
  Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında geçiş yapmak için basılı tutun
  Müzik çalmak, arama yapmak veya yol tarifi almak için “Hey Siri” diye seslenin
  Boyut ve Ağırlık
  AirPods Pro (her biri)⁴
  Uzunluk: 30,9 mm
  Genişlik: 21,8 mm
  Derinlik: 24,0 mm
  Ağırlık: 5,4 gram
  Kablosuz Şarj Kutusu⁴
  Uzunluk: 45,2 mm
  Genişlik: 60,6 mm
  Derinlik: 21,7 mm
  Ağırlık: 45,6 gram
  Şarj Kutusu
  Qi sertifikalı şarj aygıtlarıyla veya Lightning konnektörüyle çalışır
  Pil
  AirPods Pro
  Tek şarjla 4,5 saate kadar dinleme süresi (Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod kapalıyken 5 saate kadar)⁵
  Tek şarjla 3,5 saate kadar konuşma süresi⁶
  AirPods Pro ve Kablosuz Şarj Kutusu
  24 saatten fazla dinleme süresi⁷
  18 saatten fazla konuşma süresi⁸
  Şarj kutusunda 5 dakika şarjla yaklaşık 1 saat dinleme süresi⁹ veya yaklaşık 1 saat konuşma süresi¹⁰
  Bağlantı Türü
  Bluetooth 5.0
  Erişilebilirlik
  Erişilebilirlik özellikleri, engelleri olan kişilerin yeni AirPods Pro’larından en verimli şekilde yararlanabilmelerine yardımcı oluyor. Özelliklerden bazıları:
  Canlı Dinleme özellikli ses¹¹
  Sistem Gereksinimleri
  En yeni iOS sürümü yüklü iPhone ve iPod touch modelleri
  En yeni iPadOS sürümü yüklü iPad modelleri
  En yeni watchOS sürümü yüklü Apple Watch modelleri
  En yeni macOS sürümü yüklü Mac modelleri
  En yeni tvOS sürümü yüklü Apple TV modelleri
 • Uyumluluk

  iPhone Modelleri
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE

  iPad Modelleri
  • iPad Air (3. Nesil)
  • iPad mini (5. Nesil)
  • iPad Pro 11 inç
  • iPad Pro 12.9 inç (3. nesil)
  • iPad Pro (10.5 inç)
  • iPad (7. Nesil)
  • iPad (6. Nesil)
  • iPad (5. Nesil)
  • iPad Pro (12.9 inç) (2. Nesil)
  • iPad Pro (12.9 inç) (1. Nesil)
  • iPad Pro (9.7 inç)
  • iPad mini 4
  • iPad Air 2

  Mac Modelleri
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2015 Başı - 2017)
  • MacBook Air (Retina, 13 inç, 2018 ve daha yeni modeller)
  • MacBook Air (13 inç, 2015 Başı - 2017)
  • MacBook Air (11 inç, 2015 Başı)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016 ve daha yeni modeller)
  • MacBook Pro (Retina, 13 inç, 2012 Sonu - 2015)
  • MacBook Pro (15 inç, 2016 - 2019)
  • MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2012 Ortası - 2015)
  • MacBook Pro (16 inç, 2019)
  • iMac (Retina 4K, 21.5 inç, 2019)
  • iMac (Retina 4K, 21.5 inç, 2017)
  • iMac (Retina 4K, 21.5 inç, 2015 Sonu)
  • iMac (Retina 5K, 27 inç, 2019)
  • iMac (Retina 5K, 27 inç, 2017)
  • iMac (Retina 5K, 27 inç, 2014 Sonu - 2015)
  • iMac Pro (2017 ve daha yeni modeller)
  • Mac Pro (2019)
  • Mac Pro (2013 Sonu)
  • Mac mini (2018)
  • Mac mini (2014 Sonu)

  Apple Watch Modelleri
  • Series 5
  • Series 4
  • Series 3
  • Series 2
  • Series 1

  Apple TV Modelleri
  • Apple TV 4K
  • Apple TV HD

  iPod Modelleri
  • iPod touch (7. Nesil)
 

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Şimdi Samsung Özelliklerine bakalım:

Samsung web sitesinde Apple gibi detay vermiyor ama aşağıdaki şekilde kendini övüyor. Ben açıkçası boyut, ağırlık vb bilgileri vermesini beklerdim. Vermemeleri bir Kore gizililik takıntısı mı yoksa kaybedilmiş bir yarış'tan gizlenme mi bilemedim.
Ekran Resmi 2020-03-14 23.21.54.pngEkran Resmi 2020-03-14 23.22.23.pngEkran Resmi 2020-03-14 23.22.58.png
Ekran Resmi 2020-03-14 23.23.31.pngEkran Resmi 2020-03-14 23.24.02.pngEkran Resmi 2020-03-14 23.24.39.png
 

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Sonuç:

Her iki ürün de benim için ilgi çekici fakat gidip almaya değer bulmuyorum. Çünkü Apple aşırı pahalı ve Samsung'da aktif gürültü önleme yok. Açıkçası web sitelerinde veya firmalarda fırsat kollayacağım ve en mantıklı indirime bakarak satın alacağım. Ben yine de bir kulaklığa 1899₺ vermeyi doğru bulmuyorum. 899₺'ilk ürünü de yeterli bulmuyorum. Almak zorunda değilsiniz, bekleyebilirsiniz. Para benim için problem değil diyorsanız Apple'ı hemen alın. Para benim için önemli ama gerekirse bedeli neyse veririm diyorsanız biraz daha bekleyin. Fırsat ve kampanyalara bakın. Aklınıza yatan kampanya ile satın alın.
 

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Evet arkadaşlar, uzun süren araştırma ve incelemelerden sonra AirPods Pro satınaldım. İlk gün yorumum: Mükemmel :)

20200330_141621.jpg
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst