Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Şifre Paylaşmaksızın Gmail Hesabı Yetkilendirmesi Yapmak

kutlu

Üye
Katılım
24 Ocak 2020
Mesajlar
10
Tepki puanı
0
Golden Thread
0
Puanları
1
İş yeri, okul ve farklı yerlerde tek mail üzerinden birden fazla kişinin erişimi gerekebilir. Bu ihtiyaç anında gmailinizin şifresini kimse ile paylaşmadan yetkilendirme işlemini nasıl yapabilirsiniz bundan bahsedeceğim. Bu yetkilendirme ile birlikte parola paylaşmaksızın mail okuma, oluşturma gibi birçok yetkiyi kişilere atayabilirsiniz.

Sıradan bir hesapta 10 kişiye kadar yetki verilebilirken özel hesaplarda ise bu durum 25 hesabı bulabilmektedir. Yetki verdiğiniz hesaplar, ileti okumadan tutun da bunları başka adreslere gönderebilir, yeni mesaj oluşturabilir ve gelen kutusundaki mesajları postaları silebilir. Ortak gmailden e posta gönderen kişinin asıl gmail hesabı da posta da yer alacaktır. Böylelikle büyük bir karışıklığın önüne geçmiş olunur. Ayriyetten gmail kişilerini yönetebilme yetkisine sahiptirler. Şifre değişikliği yapamazlar ve chat özelliğinden faydalanamazlar. Bununla birlikte ayarlarda değişiklik yapamazlar. Gmail yetkilendirmesini amaç dışı kullanamayacaklardır. Asıl kontrol, yetki mercisi asıl sahiptedir.

Yetkilendirme Nasıl Yapılır ?
  • Ayarlar'a tıklayarak Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi’ne sekmesine gelin.
  • “Hesabınıza erişim izni verin” yazısının altında bulunan “Başka bir hesap ekle”‘ye tıklayın.
  • Yetkilendirilecek kişi tarafından okunan iletilerin okundu olarak işaretlenip işaretlenmeyeceğini seçin.
  • İstendiğinde, hesabınıza erişim izni vermek istediğiniz kişinin e-posta adresini girin ve ardından erişimi paylaşmak istediğinizi onaylayın.
gamil yetki

Yetkilendirilen hesaplar, e-postayı aldıktan sonra 7 gün içerisinde tıklamaları gereken doğrulama linkinin olduğu bir e-posta alacak veya teklifin süresi dolacaktır. Birisi, Hesaplar ve İçe Aktarma bölümünde e-posta adresinin yanında kabul edip etmediklerini göreceksiniz.

Google'nin onaylama işleminden 30 dakika sonrasında yetkilendirilen kişi sizin adınıza e-posta görüntüleyebilir ve gönderebilir.

Gmail Verilen Yetki Nasıl Kaldırılır ?
Bir yetkilinin, artık Gmail hesabınızdaki yetkisini kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip etmelisiniz;

  • Ayarlar üzerinden Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi’ne gidin.
  • “Hesabınıza erişim izni verin” altında kaldırmak istediğiniz e-posta hesabının yanındaki Sil’i tıklayarak yetkilendirmeyi kaldırabilirsiniz.
Aklınıza takılan bir soru olursa konu altından sorabilirsiniz dostlar.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst