Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Sigarayı bırakmanın yolları

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigar insan sağlığına zarar veren en tehlikeli zararlı alışkanlıkların başında yer almaktadır. Bu zararlı alışkanlık diğer zararlı alışkanlıklar gibi bağımlık yapmaktadır. Bu bağımlılıkla bir kereden bir şey olmaz diyen birçok kişinin hayatını mahvetmekte olmuştur.
Peki, sigara kullanan bir kişi için sigarayı bırakması için ne yapılmalıdır.

İlk yol sigarayı bırakma kliniklerine gitmektir. Eğer siz bu kliniklerde tedavi olmak istemiyorsanız kendinizde sigarayı bırakabilirsiniz. Bu da size vereceğimiz tavsiyelerle gerçekleşecek olan bir durumdur.
Vücut sigaraya o kadar bağlanır ki değil bir ömür bir saat bile sigarasız yapamazsınız. Bunun için sizin sigarayı bırakma adına çok ama çok istekli olmanız sigarayı bırakmanız adanı size daha çabuk yardımcı olacaktır.
Sigarayı bırakma aşamasında sigarayı unutmak için bir şeylerle oyalanmak sizlere daha iyi gelecektir. Yanı roman okumak, resim yapmak, film izlemek gibi durumlar sizin için çok iyi sonuç verecektir.
Sigarayı bırakmak isteyen kişinin ailesi ona çok destek çıkmalıdır. Onun yanında yer aldıklarını ona hissettirmelidirler. Bu sigarayı daha çabuk bırakmaya yardımcı olacak olan bir diğer adımdır.
Sigarayı bırakmak isteyen kişi duman havasını unutması için sık sık temiz hava alması gerekmektedir.
Sigara içmeye iten nedenleriniz her neyse onları düşünmekten uzak durun. Ve ya sizi sigara içmeye yönlendiren kişi her kimse ona karşı mesafe takının bu sizin için daha sağlıklı olacaktır.
Sağlık açısından da zararlı olan sigarayı bırakmak istediğinizde sağlığınızın daha iyi olacağını düşünün ve buda daha az hasta olacağınız anlamına gelmekte olacaktır.
Sigara içmekle dertlerin biteceğini sanmayınız. Hata tam tersi daha çok derdiniz olacağını biliniz.
Sigarasız bir hayat hem sizin için hem de aileniz için çok iyi olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst