Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Site Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Yayınlanan ilanlara göre site alımı yapmaya karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor.

Örneğin sadece alan adını baz alarak bir alım yapmak istiyorsunuz diyelim. Yani satıcı site olarak satışa koymuş ama sizin asıl hedefiniz alan adına sahip olarak tekrar sıfırdan bir yapı kurmaksa içeriği önemsiz. Ama burada alan adı kontrolü çok önemli. Daha önce bir sistemden ceza yemiş mi? Google aramalarında hakkı da şikayet var mı? Özellikle e ticaret alan adlarında buna dikkat etmeniz gerek. Siz tamamen sıfırdan bir sistem kuracak olsanız ad olarak leke yemiş bir markayı düzlüğe çıkarmak zordur.

Veya proje olarak oturmuş bir siteyi almak istiyorsunuz diyelim. Alan adı için gene aynı özeni gösterirken içerik kontrolünü ekstra özenle yapmanız lazım. Site etik olmayan farklı çalışmalarla kopya içerik doldurularak satış için geçiçi bir kitleye sahip oldurulmuş yoksa hedefe uygun ilerleyiş ile tamam doğal kullanıcılara mı sahip? Var olduğu sıralamaya aktifliğe ne kadar süredir sahip gibi detayları incelemenizi gerek. Gene eticaret sitelerinde bunun haricinde yasal olmayan satışlar var mı bakmanız lazım.

Rüzgar.com ticaret güvenirliği konusunda en iyi ortamı sağlamaya çalışıyor ve bu tür durumları yeri geldiğinde sizden önce kontrol ediyor ama sizin kendi önleminizi alarak güvenilir kişilerden alıyor olsanız da site geçmişi temiz mi diyerek detay kontrol yapmanız gerek.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst