Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Sony a7S III 5 Yıl Sonra ve Sonunda Tanıtıldı

Veysel 

Üye
T.C Onaylı
Katılım
29 Ara 2020
Mesajlar
10
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Efsanevi Sony a7S II 'den sonra bir çok kullanıcı Sony a7S III'ü bekliyordu. Fakat bu bekleyiş o kadar uzun sürdü ki bir çok kullanıcıyı bezdirdi, farklı ürünlere itti ve hatta sektörü bırakmasına neden oldu.


Ve işte tam 5 yıl sonra Sony a7S III 'ü sonunda duyurdu. Aslında takipçileri sony'nin piyasaya sürme konusunda bir çok problem yaşadığını ve beklentilerin çok yüksek olduğunu biliyordu. Bu yüzden bir çok kullanıcı Sony'nin işini bitirmesini bekledi. ama bir çok kullanıcı çok sıkıldı.


Teknolojik bir ürün için 5 yıl kabul edilebilir gibi değil fakat artık kurallar değişiyor. İşlemci ve Ram sektörü de bu şekilde. Artık teknoloji eskisi kadar hızlı ilerlemiyor.


Bunu bilen Sony kullanıcıları memnun edeceğini düşündüğü ürünü nihayet dün duyurdu.


Neden bu kadar beklediği sorulan Sony temsilcisi ise şunları söyledi:


Biz de sizin gibi, çok uzun zaman geçtiğini biliyoruz fakat insanların beklerintilerini değerlendirdik.


Bu değerlendirmeleri uzun süre topladık ve ürünü nasıl geliştirebiliriz diye çalıştık.


Sonrasında geliştirmecilerimize beklentileri karşılamak için zaman verdik. Aslında onlara beklentilerin üzerine çıkmak için zaman verdik.


Değiştirilecek o kadar çok şey vardı ki. Sadece sensör veya işlemci değil bu yüzden bu kadar bekledik dedi.


İki motorlu işlemcimiz var artık. Arka aydınlatmalı sensörü geliştirmek kolay değildi. Şu an 1 saate kadar tek batarya ile video kaydı yapabiliyoruz. Bu hiç kolay değil. En büyük problem ısınma.


Şu an sinematik filmlere odaklanmış durumdayız. 4K sinema sektöründe çok uzun süre yaşamaya devam edecek. Evlilik fotoğrafçılığı ve video sektörü için çok doğru bir ürün ütrettik.


Henüz 4K televizyonlar çıkalı 8 yıl oldu ve hala tüm evlere girmiş değil. 8K'nın da yaygınlaşması çok uzun süre alacaktır. Şu an market 8K'ya hazır değil. Youtube'da bile 4K çok az içerik var.


Sony, a7S II için merakla beklenen halefi açıkladı. Sony a7S III aynasız fotoğraf makinesinde yeni Bionz XR görüntü işlemcisi bulunan yeni bir 12.1MP tam kare sensör bulunur. Kamera, 10 bit 4: 2: 2'de 4K120p'ye kadar dahili olarak ve 240 fps'ye kadar Full HD'de kırpılmamış video kaydedebiliyor. 4K olarak 60fps'de harici olarak tam boyutlu HDMI, 5 eksenli IBIS, değişken açılı dokunmatik ekran LCD, yeniden çalışma menüsü ve otomatik odaklama her kayıt modunda çalışıyor.


Yeni üründe Sony Bionz XR işlemciyi tanıttı ve bu işlemci S II işlemcisine göre 8 kat daha hızlı.


XAVC-S (H.264) - 4K 120,60,30 fps'de normal (PAL'de 100,50,25), 4K'da 1'den 120 fps'ye kadar S&Q.
XAVC-HS (H.265) - 4K 120,60 fps'de normal (PAL'de 100,50), 4K'da 1'den 120 fps'ye kadar S&Q.
XAVC S-I (H.264) - 4K 60,30 fps'de normal (PAL'de 50,25), 4K'da 1'den 120 fps'ye kadar S&Q.
Full HD, 240 fps'ye kadar kullanılabilir.
Tüm dahili 4K modları aslında UHD'dir (3840 x 2160). 4K modlarındaki bit hızları, Uzun GOP modları için 50 ila 280Mbps arasında ve kare hızına bağlı olarak XAVC S-I'de (All-Intra) 240 ila 600Mbps arasındadır.


Fiyat olaraksa Sony bizi şaşırtmadı. Sony a7S III şu an ön sipariş için hazır. Kamera gövdesi için fiyat 3.498 $ olarak belirlendi. Teslimatlar ise 24 Eylül 2020'de başlayacak.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst