Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Şu an kim olduğunuzu sevin

Kendimizle uyumlu olduğumuzda, iç dünyamız dış dünyamızla eşleşir. Biz "otantik kendimiziz". Otantik benliğimiz, kim olduğumuzla yeniden bağlantı kurmakla ilgilidir.


Birçoğumuz hayatımızı otopilotta yaşıyoruz. Her gün bir otomat gibi programlandık ve hiçbir zaman sahip olduğumuz seçenekleri göz önünde bulundurmayız. Eski alışkanlıklarımızın yaptıklarımıza ve düşündüklerimize hükmetmesine izin veriyoruz. Aynı tanıdık, iyi giyilen yolu o kadar uzun süre yürüdük ki, yaşamın bununla ilgili olduğunu varsayıyoruz. İstemeden kabul ediyoruz ve daha iyi veya farklı olabileceğine inanmıyoruz. Eski alışkanlıklarımıza o kadar yerleşmiş olabiliriz ki, yaşamadığımızın değil, sadece hayatta kaldığımızın farkında bile değiliz.


Bunu düşünürseniz, çoğumuz hayatımızın daha iyi bir kısmını bir dizi yanlış inanca dayanarak çalışarak geçirdik. Bu inançlar bizi bir şekilde yetersizmiş gibi hissettirebilir. Barışı korumak ve başkalarını mutlu etmek için bir şeyler söylemeyi ve yapmayı öğrendik. Ama bizi mutlu etmek için kim çalışıyor? Bu görev, dostlarım, sadece bizim ve bizim. Araştırmacılar, kendimiz ve başkaları ile uyumlu olma yeteneğimizin mutluluğumuzla bağlantılı olduğunu öne sürüyor.


Kendimizle uyumlu olduğumuzda, iç dünyamız dış dünyamızla eşleşir. Biz "otantik kendimiziz". Otantik benliğimiz, kim olduğumuzla yeniden bağlantı kurmakla ilgilidir. Bu kendimize karşı dürüst olmakla ilgilidir. Düşüncelerimizin (iç dünya), sözlerimizin ve eylemlerimizin (dış dünya) eşleşmesi ile ilgilidir. Bu duygularımızı onurlandırmak ve ifade etmek için kendimize güvenmekle ilgilidir. Bu, içeriye girmek ve artık bize hizmet etmeyen sahte inançları bırakmakla ilgilidir.


Olumsuz programlanmış yanlış inançları tarafından kontrol edilen bireyler, sık sık başkalarını kendileri üzerinde memnun etmek ister. Ayrıca otantik olmakta zorlanıyorlar. Denenmiş ve doğru olan normlara aykırı şeyler yapmak ya da söylemek korkunç olabilir. Kendimizi kendi isteklerimizi atarken bulduğumuz ilişkilerimizde, otantik olma yeteneğimize sık sık meydan okuyoruz ve başkalarının arzuladığını düşündüğümüz yere yer açmamız gerekiyor. Sözlerimizin ve eylemlerimizin yansımalarından korkuyoruz. "Gerçeğimi söylersem beni hala kabul eder mi?" “Hayır dersem ne olacak?”


Özgün olmak, kendimizi özümüzde sevmemize ve kabul etmemize, bizi mutlu eden şeyi yapmamıza ve kimi hayal kırıklığına uğratabileceğimizden bağımsız olarak tutkularımızı takip etmemize olanak tanır. Bunu yapmak bizi savunmasız bırakabilir, ancak aynı zamanda koşulsuz sevgi ile dolu gerçek, samimi ilişkilerin yaratılmasına izin verir.


Kendimizi sevmek nasıl bir duygu? Kendimize şefkat, kaygı ve şefkatle davranmakla ilgilidir. Bu, yaptığımız her hata için kendimizi sert bir şekilde yargılamamak veya kendimizi cezalandırmakla ilgilidir. Bu, sıcak olmak ve anlamak, yetersizliklerimizi ve kusurlarımızı tanımak ve onlara başkalarına özgürce sunduğumuz aynı destek ve saygı ile cevap vermekle ilgilidir. Kim olduğumuzu sevmek, kilitlemek, stoklamak ve varil ile ilgilidir.


Öz sevgi bizi en büyük ilgimizle hareket etmeye zorlar ve "Neden olmasın?" Dedikleri gibi, sizi öldürmeyen her şey sizi daha güçlü yapacaktır. Bu kası esnetirken geliştireceğiniz iç gücü düşünün.


Doğal olarak, kendimize uygun değer ve benlik saygımız olduğunda kendimizi seviyoruz. Bunlar içsel olarak bütün olmamıza ve otantik benliğimiz olarak dünyayla etkileşime girmemize izin verir. Kendimizi sevmek için gereken başka bir şey daha var. Korkularımızın ötesine geçmemizi gerektirir. Nereden gelebileceklerine bakılmaksızın duygularımızı hissetmek ve onurlandırmak için cesarete sahip olmamızı ister.


Gerçek benliğimiz olduğunda gerçek benliğimizi, tüm kusurlarımız, eksikliklerimiz ve güvensizliklerimizle tamamlanma riskini almaya istekli olmalıyız. Olmamız gerektiğini düşündüğümüz yerine kim olduğumuzu kucaklamalıyız. Ayrıca, sözlerimizin ve eylemlerimizin başkalarından ortaya çıkarabileceği maliyetleri ve sonuçları kabul edecek kadar kendimizi sevmeye hazır olmalıyız. Ücretsiz Makaleler, ancak arka planda birçok kişi şimdiye kadar yaptıkları en iyi ve en akıllı şey olduğunu anlamaya geliyor. Özgün olmak, hayatımızın her günü yaptığımız her işte neşe ve mutluluğu deneyimlemeye başlayabileceğimiz bir temel oluşturur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst