Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Tüp Bağlama Nedir ve Sonuçları Ne?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Çocuk olmasını engellemek amacıyla yapılan tüp bağlama işlemi ile alakalı yanlış bilinen bazı noktaları kısaca ele alacağız. Öncelikle bu işlem ile çocuk olma ihtimalini %100’e kadar engelleyebilirsiniz. Çocuk olmayı engellemek için farklı bazı yöntemler bulunur. Haplar, korunma, spiral gibi seçeneklerin yanı sıra tüp bağlama da bunlardan biri.

Sprial ülkemizde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Sprial’ın belirli sürelerde yenilenmesi gerekmekte ve yerinden çıkma gibi ihtimaller bulunuyor. Regl dönemlerinde de daha büyük sorunlar yaşatabiliyor. Bu yüzden gebeliği önleme konusunda yüzdelik oranı düşük olmakta.

Tüp bağlama ise direkt olarak cerrahi olarak yapılan bir işlemdir. Doğum sırasında veya daha sonra talep ederek bu işlemi yaptırmanız. Tabi ki yüzde 1’den bile çok az ihtimal e olsa gebelik ihtimaliniz bulunuyor. Bu çok düşük bir oran olarak belirtiliyor.

Tüp bağlama sonucu erken menopoz yaşama durumu kesinlikle kanıtlanmış bir veri değildir. Konuyla alakalı yapılan araştırmalarda böyle bir sonuca varılmamıştır. Ayrıca adet düzenliği yaratma ya da var olan ağrınıza ek bir ağrı çıkarma durumu da bulunuyor. Yapılan işlem dar bir alanda gerçekleştiriliyor, bu yüzden herhangi fiziksel bir ağrı yaşatması da mümkün.

En büyük bilinen yanlışlıklardan biri de meme kanserine neden olma ihtimali. Ancak bu konuda rastlanmış en ufak bir teşhis dahi bulunmuyor. İşlem yapan kişilerden de alınan bir şikayet yok.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst