Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Tütüncü Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak

Sigara zamları devamlı olarak tiryakilerin canını sıkmaktadır. Hal böyle olunca da alternatif yollar aranmaktadır. Bunlardan ise en güçlü olanı tütüncü dükkanı açmak ve satış yapmaktır. Tütüncü dükkanı açmanın maliyet oranları düşüktür ve kar marjları yüksek olarak kabul görür.


Kaliteli ürünleri satarak daha kolay tanınabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Sadece tütün satarak dükkan döner mi döner tabi ki de. Bunun yanında tütün ürünlerini koyarak biraz daha fazla kazanabilirsiniz. Tütüncü dükkanında olmaz ise olmaz ürünlerin başında da tütün gelmektedir. Biraz araştırma yaptıktan sonra tütün konusunun çok hassas olduğunu anladım.


Tütün Dükkanı İçin Neler Gerekli


Tütüncü dükkanı açmak için bir takım malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise saklama kaplarıdır diyebiliriz. Saklama kabında muhafaza edilen ürünlerin hava almaması için gereken oda sıcaklığının da korunması mutlak suretle olmalıdır. Bu kapları her hangi bir yapı malzemeleri satan yapı marketten bulmak mümkün iken nalbur dükkanı aracılığıyla temin etmek de olabilir. Dükkanı açtıktan sonra sırası ile vergi dairesinden vergi levhamızı ve iş yeri iznimizi almamız lazım. Bu işleri de halleder halletmez artık tütün satmaya başlayabiliriz ancak ortada henüz alınmış bir tütün yok.


Nereye Tütüncü Açmalıyım


Her yerde tütüncü iş yapar diye bir söz söylemek mümkün değildir. Bunun nedeni ise insanların neden tütünü tercih etmeleri ya da tercih etmemelerinden kaynaklıdır. Mesela gelir seviyesi yüksek yerde bir tütüncü açmak size zarar getirebilir. İnsanlar talep ettikçe siz kar yapacağınızdan eğer talep olmaz ise işleriniz olmaz. Bu nedenle lüx semtlerde tütüncü dükkanı açmak iyi bir girişim değildir. Bunun yerine ekonomik gelirlerin daha düşük olduğu semt ve bölgelerde tütüncü açılabilir. Tabi gelir seviyesi yüksek olan kişilerde bazen tütün sarmaktadırlar lakin onların sardıkları tütünlerin temini ve nadir alıcısını bulmak uzun zaman alabilir. İyi bir analiz yaparak açtığınız dükkanın zarar etmemesi için ön çalışmanızı verimli yapmanızı tavsiye etmekteyim.


Önemli Not: Tütün ve ürünleri sağlığa zararlıdır. Tütün ve ürünlerinin satışını desteklemiyor tavsiye etmiyoruz. Satmak istediğiniz tütünün satış izi ve hijyenik koşullarıyla ilgili sorularınız için bulunduğunuz belediye ve vergi dairesine başvurabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst