Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Ücretsiz Sunucu Kontrol Paneli CentOS Web Panel

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
cPanel, Plesk, Directadmin gibi lisanslı yazılımlara alternatif arayışı içerisindeyseniz CentOS Web Panel deneyebilirsiniz. Öncelikle CentOS Web Panel tamamen ücretsiz ve gelişime açık olarak sunuluyor. Yani Wordpress mantığıyla açık kaynak olarak ücretsiz dağıtılıyor. İster kullanıcılar düzenleme yapabilir ya da kendi güncellemeleri ile kullanım sağlayabilir.

Öncelikle aşağıda yer alan sitesini incelemeniz gerekli. Sistem gereksinimleri gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha sonra kurulumu kısaca anlatalım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!


Site içerisinde kurulum aşamasıyla alakalı detaylı bir anlatım da bulunuyor aslında. Aşamalı olarak bilgi mevcut ancak İngilizce tabi.

Sunucunuz güçlüyse 64 bit seçin ama yeterli olmadığını düşünüyorsanız 32 bit kurulum daha sağlıklı olacaktır. Ana bilgisayar için ad ayarlamasını gerçekleştirmeniz gerek. “srv1.example.com” örnek olarak uygundur. Önemli olarak example sunucusu için direkt example.com adresi veremezsiniz.

Sunucu için gerekli olarak İP adreslerini tanımlamanız gerek. Kurulum için en az 32 bit 512 MB ram’e sahip sunucuya sahip olmanız gerek. 64 bit işletim sisteminde ram en azn 1 GB olmalıdır. Tabi önerilen 4 GB RAM. Ancak en az değerlerle de sunucu kurulumu yapabilirsiniz. Daha yüksek donanım sizin güvenlik ve hızınızı iyileştirecektir.

Eğer her şey tamamsa server güncellemelerini de gerçekleştirerek kuruluma geçebilirsiniz. Güncelleme için aşağıda yer alan satır kodlarını sırasıyla kullanabilirsiniz.

Kod:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol içeriği görmek için!

Bu işlemler sonrasında artık kuruluma başlayabilirsiniz. Bundan sonraki kısmı Centos resmi sitesi üzerinden takip etmeniz yararlı olacaktır. Aşağıda yer alan linkte adım adım olarak tüm detaylar belirtilerek açıklama yapılmış. Kurulum aşamasında yaşayacağınız sorunları buradan yazmayı unutmayın.Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst