Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Üniversite Sınavını Kazanamadım Diye Üzülmeyin Yurtdışı Eğitim

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Ülkemizdeki eğitim anlayışı ilköğretimden itibaren sınavlara dayalı bir şekilde işlediği için birçok öğrenci mağdur olmaktadır. Öğrenciler istedikleri meslekleri seçme şansına sahip olmadıkları için puanın yettiğince tercih yaparak mutsuz çalışanlar olarak iş hayatına katılırlar. Ancak bu durumu kabullenmeyen birçok kişi vardır. Bu öğrenciler kafalarını kullanıp yurt dışında ekonomik bir şekilde eğitim alabilecekleri üniversiteleri tercih ederler. Mesela ülkemize 2 saatlik bir uçuş mesafesi kadar yakın olan Polonya’da eğitim oldukça ekonomiktir. Yaşam şartlarının ucuz olduğu ve eğitim konusunda da ekonomik olan Polonya, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almak yerine daha ekonomik bir şekilde yurt dışında okumayı tercih edenlerin seçimi.


Türk Öğrencilerin İlk Tercihi


Bir diğer ekonomik ülke olan Ukrayna da aynı şekilde Türk öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir ülke. Birçok kişi Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için öncelikle bir yıllık hazırlık eğitimi alır. Bu bir yıllık süre Rusça öğrenirsiniz. Bir yandan da İngilizceniz gelişir ve bu sayede mezun olduktan sonra Rusça bilmenin avantajlarını yaşayarak özgeçmişinize bu durumu ekleyebilirsiniz. Ülkemizin ticari konuda çok fazla ilişkisinin olduğu Rusya, iş hayatınızın geleceği için oldukça önemli bir kilit noktası olabilir. Siz de bunu avantaja çevirmek için okul hayatında ihtiyacınız olan çevreyi kolayca edinebilirsiniz.


Ekonomik ve Ucuz


Hangi bölümü okumak istiyorsanız Ukrayna üniversiteleri arasından seçiminizi yaparak lise diplomanızla kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede bir çok imkandan yararlanabileceğiniz üniversiteniz size kapılarını açmış, hayalini kurduğunuz meslek için de ilk adımı atmış olursunuz. Her türlü imkanınızın olacağı bu ülkede, oldukça ekonomik olan kiralar ve diğer giderler, size ülkemizde olduğundan çok daha ucuza mal olacak. Bu nedenle dilediğiniz bölümü okumanız hayal değil ve bunu başaracak güce sahipsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst