Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Üretimi Durdurulan Spor Otomobiller

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Sadece erkekler için kadınlarında en büyük hayalleri arasında yer allan spor otomobiller birçoğunda artık üretim durdurma gerçekleştirildi. Tutulan birçok spor modeller uzun yıllar boyunca üretilirken vazgeçilmez sonu yaşayarak üretimi durdurulmakta. İşte o efsane araçları birlikte inceleyelim.

1.jpeg

Hibrit araç kategorisinde karşımıza gelen BMW i8 tasarımı ve özellikleriyle büyük ilgi görse de hibrit kategorisine azalan ilgi nedeniyle geri planda kalmaya başlamıştı. Ve bu gelişmeye bağlı olarak 2020 yılının Nisan ayına da aracın artık üretimi durdurulacak. Şu an için son üretimler yapılıyor.

2.jpeg

2001 yılından bildiğimiz model ilk neslini 2007’de tamamladıktan sonra 2012 yılında Aston Martin Vanquish ikinci nesil olarak tekrar karşımıza geldik. Spor ama bir o kadar da ağır duruşuyla farklı bir kitleye hitap eden ara. 2018 sonunda üretimini durdurdu.

3.jpeg

Spor araç demek Porsche demek ve en beğenilen modelleri arasında yer alan Porsche 991 bunlardan biri. 2011 yılında piyasaya sürülen ve 2018 sonuna doğru üretimi durdurulduğu duyurulan bir araç olmakta. Ama güzel haber aracın Porsche 992 olarak tekrar üretimi başlayacak olması.

4.jpeg

Güvenlik konusunda en az puanı alan Alfa Romeo spor araç grubunda listemizde yer alıyor. Alfa Romeo 4C Coupe modeliyle spor kategorisinde yer alan marka tasarım olarak dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak piyasa satış rakamı olarak istenilen ili görülmedi. 2018 sonunda üretim durdurma kararı alan modeller arasında yerini aldı.

5.jpeg

Chevrolet Corvette C7 önden motorlu olması nedeniyle dikkatleri çekmişti. Şu an üretimi bulunmazken 2019 kasım ayında üretilen bir modeli açık artırmayla 2,7 milyon dolarlık bir rakama satıldı.

6.jpeg

Alman devinin ürettiği gene sayısız mükemmel modelleri arasında yer alan Mercedes-AMG SL63 de yakın zaman içerisinde üretimi sona erdiren modeller içerisinde yer alıyor. Model Mercedes-Benz resmi sitesinden dahi kaldırıldı.

7.jpeg

Aston Martin DB9 hakkında çok şey yazılabilir sanırım. Muhakkak görünüşü, sesi ve özellikleriyle spor araç merakı olan herkesin hayali arasında yer almıştır. Ancak bu modelde şu an üretilmemekte.

8.jpeg

Nissan 370Z Roadster üretimi durdurulan ama kısa sürede tekrar yeni modelle üretime başlanacak olan bir model olmakta. Nissan 370Z Roadster son olarak 2019 yılı içerisinde üretimi durdurularak piyasadan ayrıldı.

9.jpeg

İtalyan devi Maseratti en beğenilen modelleri arasında yer alan GranTurismo üretimini durdurdu ancak hemen sonrasında Zeda olarak yeni modelle ilgi görmeye devam etti. Maserati GranTurismo artık Maserati GranTurismo Zeda olarak piyasada yer almaya devam ediyor.

10.jpeg

Aslında Jaguar F-Type Manual piyasada hala var olan bir model, sadece hikayesi biraz farklı. Jaguar F-Type olarak 8 vitesli otomatik bir araç olarak üretildi. Bir süre sonra isteğe göre Jaguar F-Type Manual olarak düz vites olarak araç üretti. Ancak bu serüvenden daha sonra vazgeçere Manuel üretimleri durdurdu ve Jaguar F-Type olarak otomatik vites modeliyle satış yapmakta.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst