Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Uyuşturucuyu Bırakmanın Yolları

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Uyuşturucuyu Bırakmanın Yolları

Uyuşturucu bağımlılığı, Avrupa ve diğer ülkelerde olduğu kadar maalesef ülkemizde de uyuşturucu bağımlılığın da oran olarak artış göstermektedir. Bağımlılık kişi hem kendisi ile hem de çevresi sorunlar yaşamaktadır. Hayat kalitesini düşüren uyuşturucu bağımlılığı daha çok gençler arasında kullanılmaktadır. Uyuşturucuyu bırakmak hayat kalitesini yükselmek kendi ve çevresi ile kaliteli iletişim kurmak bağımlılıkların en çok istediği şeydir. Bağımlılar uyuşturucudan kurtulmak için ve bir daha uyuşturucu kullanmamak için yapmaları gereken bazı önemli noktalar vardır. Bağımlı bunlara uyarak bağımlıyla olan mücadelesini kazanacaktır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu, başarılı bir hayatta yediden adım atacaktır. Uzmanlar uyuşturucuyu bırakmak için şu yolları takip etmeleri gerekir.
İlk başta kişi bağımlı olduğu kabul etmeli ve bu bağımlılıktan kurtulmak için kararlı olmalıdır.
Uzmanla iletişim kurması gerekir, onun verdiği program çerçevesin de hareket etmekli
Yakın bir arkadaşından, sevgisinde ve ya öğretmeniyle bu sorunu konuşmalı ve ondan destek istemeli bağımlılıktan kurtulmak için yanında onu anlayan onunla zaman geçiren birinin olması gerekir.
Kendinize yeni aktiviteleri edinin, yeni bir kitaba başlayın, günde bir saat yürüyüş yapın, doğayla baş başa kalın, sinemaya gidin, yeni dil öğrenmeye çalışın, müzik dinleyin, alış verişe çıkın, yemek yapmayı öğrenin yeni tarifler uygulayın, sevdiklerinize küçük hediyeler alın, başkalarının gözlerinde ki mutluluk size iyi gelecektir. sevdiğiniz şeyleri yapın kendiniz mutlu edin uyuşturucu kullanmadığınız her saat için kendinizi ile gurur duyun ve kullanmadığınız için kendinizi ödüllendirin.
Kimsesiz çocuklara gönüllü olarak zaman geçirin, yaşlılar zaman geçirin onlarla sohbet edin bu size iyi gelecektir. Onların hayatta ki deneyimlerin de bilgilerinden kendinizle karşılaştırın hayat bir adım önde yürümenizi sağlayacaktır. Uyuşturucudan kurtulmak sosyal çevrenizle birlikte ve kararlı olmakla mücadele sonucu bu savaşı kazanan siz olacaksınız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst