Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Uzun vadeli yatırım da en doğru tercih altın

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Yatırım değerlendirme aşamasında o kadar çok fazla seçenek var ki doğruyu bularak zarar etmemeniz ve kar etmeniz önemli. Eğer ki uzun vadeli bir yatırım planınız varsa eskilerinde vazgeçilmesi altın en doğru olanı.

Neden para altına yatırılmalı?

Öncelikle eskilerinde en büyük tercih etme sebebi nakit para yerine altın olarak durması harcanabilir olma özelliğini devre dışı bırakmaktaydı. Yani birikim için daha uygun. Size her ay kenara 500 TL koyun desek diğer o koyduğunuz 500 en azından 200 lira düşmüş olacaktır. Çünkü en ufak gerekli durumda direkt o nakit parayı kullanacaksınızdır. Ancak altın olarak kaldırmış olsaydınız çok acil olmadığı sürece bozmaya izin vermeyeceksinizdir. Bu mantıkla birikim için altın daha çok tercih edilmekte.

Diğer yönden ayrıca devamlı değer kazanmakta. Kısa vadede belki kar ettirmez ancak uzun vadede yeri geldiğinde 1’e 2 denecek kadar büyük karlar ettirebilir. Hele ki tutumluysanız ve bu birikim sürece 5 yıldan fazla sürdüyse 1’e 2 denecek oranlardan daha fazla da olabilir.

Kısa dönem olarak kesinlikle yapmamanız gereken bu yatırım size büyük zararlar da verebilir. Aldığınız altınları hemen bozdurmamak üzere biriktirerek yükselme ve alçalmaları iyi takip etmeniz gerekli. En azından bozduracaksanız da zarar ettirmeyecek şekilde gerçekleştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst