Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

vBulletin Daha Hızlı Çalışması İçin Yapılması Gerekenler

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Sitenizde yavaşlamalar varsa hızlandırmak için yapmanız gereken bazı ufak ama önemli optimizasyon detayları bulunuyor. Bu ufak detaylar bir süre sonra siteniz için ciddi sorunlara neden olabilir.

Mesela var olan sayaçları devre dışı bırakın. Konu görüntüleme ve indire sayacı sitenizin ciddi bir kitleye ulaşması sonrasında hızı büyük etkide düşüren durumlardan biri. Bu özelliği devre dışı bırakmak için admin paneline girdikten sonra vBulletin seçenekleri bölümüne ulaşın. Server Ayarları bölümüne girerek aşağıda yazan seçenekleri Hayır işaretleyerek kayıt edin.

Update Thread Views Immediately

Update Attachment Views Immediately

Bunun gibi bir diğer konuyu görüntüleyenler, kimler çevrim içi gibi detayların yer aldığı bölümlerde sitenizi yormaktadır. Bu ufak detaylar henüz kullanıcısı aktif olan bir site değilseniz sizi engellemeyecektir ancak ilerleyen süreçte ya bu özellikleri devre dışı bırakmanız ya da kullanıcılarınızı kaldıracak hıza sahip bir sisteme geçiş yapmanız gerekir.

Bu iki özelliğin yanı sıra otomatik benzer konu sistemi, son mesajı görüntüleme, farklı linklerde çıkan foruma dön uyarısı gibi birçok ek özellikle aslında hoş ama sistemi ağırlaştırmaya müsait özelliklerdir.

Forum içi arama özelliğini sadece üye olanlara açın. Bu hem sitenize üye kayıtlarını arttırır hem de gereksiz arama trafiğini engeller.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst