Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

vBulletin Yeni Tema Yükleme

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Tema bir sitede en önemli faktörler arasında yer alır. Siz ne kadar kaliteli içerik üretirseniz üretin temanız uygun değilse büyük bir eksi puan alırsınız. vBulletin için de bu konuda sayısız tema çeşitleri bulunuyor.

Öncelikle fikrinizi aklınızda onaylayın ve görsel olarak zihninizde çizin. Sonrasında tasarımlar arasında sizin çizdiğinize uygun olanı ayıklayarak seçiminizi gerçekleştirin. vBulletin versiyonunuzdan aşağı olan temaları yükleyebilirsiniz ancak üst versiyon bir temayı alt versiyona yüklemeniz mümkün değil. Yani vBulletin 4 kullanıyorsanız 3 versiyona uyumlu bir temayı yükleyebilirsiniz. Ama 5 versiyonundaki bir temayı 4’e yükleyemezsiniz.

Temanızı buldunuz ve indirdiniz diyelim. İçerisinde iki farklı dosya vardır. Bir dosya UPLOAD olarak genellikle adlandırılır. Bunu direkt FTP üzerinden yüklemeniz gerek. Bu dosya adı tabi farklı şekilde adlandırılmış olabilir. Ancak önemli olan bir de .xml uzantılı bir dosya vardır ve bunu panel üzerinden yükleyeceksiniz. Bu ayrımı yapmanız önemli.

Sitemizin yüklü olduğu kısmı dosyayı yükledikten sonra panele girerek temalar menüsüne erişim sağlıyoruz. Burada tema yükle bölümüne girerek .xml dosyasını seçmeniz gerek. Diğer gerekli alanları da doldurduktan sonra tema yükleme işleminiz sona erecek. Temayı yükledikten sonra kullanmak içinde seçenekler bölümünden biçim ve dil ayarlarına girerek temayı aktif olarak seçmeniz gerekli.

vBulletin sistem olarak biraz profesyonellik gerekmektedir. Temayı sadece yüklemeniz değil farklı bir ekrandan aktif etmek gibi ufak ama önemli detaylar bulunuyor. Mesela temayı yüklerken var olan tema üzerine mi yoksa yeni tema olarak mı kuracaksınız karar vermeniz gerekli.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst