Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Vücut Dilinin Şaşırtan Özelikleri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Vücut Dilinin Şaşırtan Özelikleri

Bazı zamanlar bilerek bazı zamanlar da bilmeyerek kullandığımız vücut dilimiz, aslında ağzımızdan çıkan kelimelerden çok daha önemli bir iletişim aracı haline gelmiştir.

Elleri havaya kaldırmak, omuzları yukarı çekmek, kaşları kaldırmak, parmak ile karşımızdakini göstermek, gülmenin farklı biçimleri, karşımızdakini taklit etmek veya karşımızdakine benzer hareketler yapmak, gözlerimizi karşımızdaki insandan kaçırmak veya özellikle karşımızdaki insanın gözlerinin içine bakmak, bacak bacak üstüne atmak, saçlar ile oynamak, kolları bağlamak, elleri ovuşturmak gibi kasten veya farkında olmadan sergilenen davranışlar karşımızdaki ile konuşmanın seyrini değiştirmede oldukça önemli olabilmektedir.

İnsanların mutluluklarını, mutsuzluklarını, ilgilendiklerini veya ilgilenmediklerini, sıkıldıklarını, dikkate aldıklarını, yalan söylediklerini veya dürüst davrandıklarını, endişeli olup olmadıklarını belli eden vücut dili günlük ve özel hayatımızda iletişimimiz açısından birçok kolaylık sağlayabilmektedir.

Hatta vücut dilini kullanarak, dilsiz ve sağır insanlar ile iletişim kurabilmek mümkün hale gelmiştir. Özel olarak verilen eğitimleri tamamladıktan sonra, böyle kişiler ile göz teması kurarak iletişime geçmek mümkün hale gelmiştir.

Ayrıca özellikle adliye, hastane gibi insanların yoğun olarak bulunduğu kurumlarda çalışan bireylere bu eğitimlerin verilmesi zorunlu hale gelmiştir.
Zira karşısındaki kişi ile iletişimini en kolay ve en kısa sürede sağlayabilen kişiler böyle kurumlar için oldukça aranan bir özelliktir. Öyle ki vücut dilini iyi kullanan ve karşısındaki kişinin vücut dilini iyi okuyabilen insanlar kişisel hayatlarında da başarılı olabilmektedirler.
Zira günümüzde karşısındaki kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlamak, kendisi ile ne amaçla iletişim kurulmaya çalışıldığını bilmek kişiler için son derece önemli bir hale gelmiştir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst