Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Web Site Trafiği Nasıl Öğrenilir ve Artırmak için Ne Yapmak Gerek?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Sahip olduğunuz sitenize ait bazı veriler bulunmaktadır. En çok duyduğunuz terimlerden biri site trafiği olmaktadır. Bir sitenin trafiği giriş yapan kullanıcılardan oluşmaktadır. Bir e-ticaret sitesine sahipseniz arama sonucu sitenize giren kişiler sizin trafiğinizi oluşturur. Arama sonuçlarından gelen bu kişiler ürün inceleme ya da farklı bilgi amacıyla sitenize erişim sağlarlar. Ancak sizin amacınız doğrultusunda olsun ya da olmasın bir trafik kitlesidir.

Kendi sitenizin verilerini Google Analytics hizmeti üzerinden takip edebilir ve tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Bu kullanımı zamanla çözerek sitenizle alakalı verileri detaylandırabilirsiniz. Ancak bazen kendi siteniz haricinde rakip araştırması sonucunda sitelerin verisine ulaşmak isteyeceksinizdir. İşte bu konuda Ahrefs gibi benzeri siteler sizin işinize yarayacak hizmet vermekteler.

Bu takibi düzenli olarak gerçekleştirerek sitenizle alakalı verilerle kendinize bir plan belirlemeniz gerek. Yaptığınız çalışmalar karşılığını vermiyorsa bir sorun var demektir ve artırma konusunda yeni çalışma planı yapmanız gerekir. Doğal olarak gelen ziyaretçi kitlenizi iyileştirmek için odaklandığınız kelimelerde düzenlemeye gidebilirsiniz. Ve ya yaptığınız sosyal medya çalışmalarında düzenleme gerçekleştirerek kitlenize hitap etme konusunda neler yapmanız gerektiğini planlamanız gerek. Kendi sitenizin verileri inceleyip rakip incelemesiyle karşılaştırma yapıp bu planda doğru kararlar vermeniz lazım.

Her zaman için SEO da önemli olarak doğru anahtar kelime seçimi. Anahtar kelime seçme konusunda eğer ki ana kelimelerde rekabet çok fazlaysa hedefi alt kelimelerden belirleyip onlarda çalışmayı yaparak sonrasında asıl ana kelime hedefine ilerlemeniz gerek.

Long tatil çalışması trafik konusunda sorun yaşayan siteler için kurtarıcı niteliğindir. Ayni azim ve çalışmayı bu kelimelerde gerçekleştireniz halinde sitenize bir kullanıcı kitlesi yaratmanız mümkün olacaktır.

Google tarafından sunulan ücretsiz hizmetler sitenizin için doktor niteliğinde bir yönlendiricidir. Bunları gerçek anlamda tam kullanmanız size olumlu dönüşler sağlayacaktır. Bunlardan şu an için bir trafik konusunda lazım olanı Google Searck Console olmakta. Searck Console aracılığıyla sitenizde yapacağınız SEO çalışması için gerekli verilere ulaşacaksınızdır.

Sisteme giriş yaptığınızda Performans bölümü altında yer alan veriler size site hakkında bilgi veren genel bölüm olmakta. Bu kısımda düzenlemeler gerçekleştirerek kendinize daha düzenli bir ekran sağlayabilirsiniz.

Verileri aylık ve genel olarak tarih sınırlandırması yaparak inceleyebilirsiniz. Bu aylık olarak yaptığınız çalışmaların gidişatının ne kadar doğru veya yanlış olduğu konusunda yönlendirici olmakta.

Rakiplerinizi araştırma konusunda hizmet veren siteler ne yazık ki ücretli hizmet vermekteler. Ahrefs bu konuda en iyi sistemlerden biri. Deneme sürümüyle de belirli verilere ulaşıyor olmanız gerek. İhtiyacınızı karşılayıp karşılamadığını inceleyerek karar verebilirsiniz. Benim en çok beğendiğim hizmet bu sistemlerin size rakip siteye hangi anahtar kelimeler üzerinden kullanıcı geldiğini görüyor olmanız. Ya da yapılan linkleme çalışmalarını inceleyebilirsiniz. Bir nevi rakibinizin çalışma planını keşif ederek kendi çalışma planınızda düzenleme yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra SEO için anahtar kurallara dikkat etmeniz gerek. Özgünlük ve özgünlük yaparken direkt kullanıcı odaklı gerçekten bilgi veren amacına uygun içerikler üretmek.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst