Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

WordPress Eklentileri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
WordPress Eklentileri

WordPress programıyla siteniz üzerinde bir çok değişiklik yapabilme imkanına sahipsiniz fakat programınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda çok daha nitelikli bir şekilde kullanabilme de yine sizlerin elinde. Wordpress programının oldukça esnek bir yapıya sahip olarak belirli bir ekosistem tarafından sürekli olarak gelişip güçlendiğinden bahsetmiştik. Bu konuyla alakalı olarak ise en temel WordPress eklentilerinden bahsetmeyi hedefledik. Bu eklentilerden siteniz için en uygun olanları seçerek edinmeniz halinde sitenizin yönetimi sırasında çok daha az çaba sarf ederek çok daha fazla veriye hükmedebilme imkanına sahip olmanız hedeflenmiş.

WordPress içerik yöneticinizin daha nitelikli bir yapıya sahip olmasını isteyebilirsiniz fakat özellikle E-Ticaret site sahiplerinin ya da sitesinin konumlarından şikayetçi olan okurlarımız için WordPress tarafından sunulan bir SEO eklentisi mevcuttur.

Jetpak adında sitede oluşturulabilecek eklenti ve uygulamara olanak tanıyan bir eklentidir.
TinyMCE adında bir metin düzenleyici eklentisi vardır ve bu eklentiyle sitenizin gerekli gördüğünüz noktalarına metin kutuları ekleyebilirsiniz ve bu kutular size birden çok yazı ve metin şekilleri sunmaktadır.

Sitemaps adında bir çok eklenti mevcut olup bu eklentiler birbirleri arasında küçük nüans farkları gösterse de genel olarak aynı yapıdadırlar ve site haritanızın oluşturulmasına olanak tanırlar. WP Super Cache eklentisi edinerek ise yükleyicilerin önbellekleme işlemlerine olanak tanıyarak site yükleme hızlarının artmasını sağlayan bir eklentidir.

Video Quiktags ile sitenizde video bulunmasını istiyorsanız bu uygulama ile rahatlıkla sitenize video yükleyebilirsiniz.

NextGen adındaki eklenti ile de resim galerileri oluşturabilirsiniz.

WP CleanFix eklentisi ile de veri tabanınızı temizleyerek gerekli görülen bakımları yapabilir sağlıklı bir site olarak kalmayı başarabilirsiniz. Farklı yazım sürümleri çöp kutusunda oluşan tüm veriler spam olarak değerlendirilen yorumlar gibi gereksiz olarak sitenizi şişiren verilerin temizlenmesine olanak tanıyan bir eklentidir.

Bunlar gibi daha binlerce eklentinin mevcut olduğu WordPress içerik yönetim sisteminin eklentilerini arama motorları yardımıyla kolaylıkla erişerek indirebilirsiniz. Sitelerini aktif bir şekilde kullanan firmaların kesinlikle takip etmesi gereken adımların barındıran WordPress yönetim sisteminin daha bir çok faydası bulunmakta ve bunları profesyonel destekler alarak netlik kazandırmanın daha doğru olacağını savunmaktayız.

Contact form 7 Wordpress'in olmasa olmazı iletişim formudur. Bir form oluşturursunuz. Sonra ize bir kod verir ve o kodu makalenize veya sayfanıza eklersiniz.

WooCommerce: Wordpressi bir alışveriş sitesine çeviren efsanevi uygulamadır. Programlama dili bilmeden rahatlıkla ürün veya hizmetinizi satabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst