Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Wordpress ile E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Ücretsiz içerik yönetim sistemleri arasında en iyiler arasında yer alan Wordpress ile istediğiniz kategoride site yaratmanız mümkün. Sayısız hazır eklenti ve hazır temalar size bu konuda yardımcı olurken açık kaynaklı olması sayesinde özel düzenlemeler gerçekleştirmeniz de mümkün.

Bu konumuzda ise Wordpress E-Ticaret sitesi yapmayı ele alacağız. Var olan kurulu siteniz üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan sadece eklenti kurulumu ile e-ticaret modülünü aktif hale getirmeniz mümkün. İsterseniz tamamen e-ticarete uygun bir tema edinerek daha kontrollü bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

E-Ticaret modülünü aktif etmek için WooCommerce eklentisini kurmanız lazım. Sol tarafta yer alan eklentiler bölümüne giriş sağlayın. Burada yeni ekleme bölümünde arama yaparak eklentiyi bulun. Eklentiyi bulduktan sonra hemen yükle butonuyla kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Asıl kurulum aslında eklentiyi etkinleştirme sırasında başlıyor.

Karşınıza gelen kurulum sihirbazı tüm detayları size anlatmakta. Türkçe olarak karşınıza gelen bu ekran da bilgileri okuyarak ilerlemeniz daha yararlı olacaktır. Bu bölümlerde size mağazanız ile alakalı detay bilgiler soruluyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık mağazanız aktif. İsterseniz var olan sitenizde e-ticaret için ayrı bir sayfaya yönlendirme yapıp site içerisinde gerekli dizaynı kendiniz sağlayabilir ya da woocommerce destekli yeni bir tema satın alabilirsiniz.

Büyük veya küçük iyi bir işletmenin muhakkak bir web sitesi olması gereklidir. Bu konuda en profesyonel desteği Wordpress yardımıyla sağlamanız mümkün. WooCommerce desteğiyle e-ticaret modülünü aktif ederek kapıda ödemeden tutun kredi kartına taksitli alışverişe kadar profesyonel olan tüm gerekli strateji kurgulayabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst