Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Xiaomi Mi A3 için Android 10 Güncellemesi Başladı

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Akıllı telefon kategorisinde uygun fiyata gelişmiş özellik sunan marka Xiaomi Türkiye’de fazlasıyla ilgi görmeyi başardı. Teknik özellikleriyle en çok tercih edilen modeller arasında yer alan Xiaomi Mi A3 içinse güncelleme bilgisi yayınlandı.

Android bildiğiniz gibi Google’a ait olan bir işletim sistemi. Google standart Android cihazlarının yanı sıra Android One kapsamında direkt olarak anlaşmalarla kendi güncellemelerini cihazlara göndermekte. Bu şekilde sayılı firmayla anlaşmalı olan Google cihazlarında ekstra düzenlemeler olmadan saf Android kullanımı olduğu için daha hızlı ve stabil çalışmakta.

Xiaomi Mi A3 de bu sistemde yer alan bir telefon modeli ancak güncelleme olması gerektiği gibi direkt olarak verilmedi. İşletim sistemi yayınlanmasına rağmen cihazlara güncelleme gönderilmemişti. Kullanıcılar bu duruma tepki göstererek seslerini duyurmayı başardılar ve güncellemenin geleceği duyuruldu.

Sırasıyla kullanıcılarına güncelleme göndermeyi başlayan Xiaomi ayrıca içerisinde ek yenilikler sunarak sunum gerçekleştirdi. Güncelleme için yaklaşık 1,3 GB büyüklüğünde dosya indirimi gerçekleştirecek. Kablosuz internetin olduğu ve zamanınız bulunduğu bir vakitte işlemi başlatın.

Xiaomi Mi A3 özelliklerini de kısaca ele alalım. 8 çekirdek ola Snapdragon 665 işlemcisi hız konusunda kullanıcıya tam verim sağlamakta. Yapılan testlerde başarı oranı yüksek olarak olumlu dönüşler alan cihaz 4 ya da 6 GB olarak iki farklı model şekline sunuluyor. Kamera konusunda da arka da 3 lens bulunduran Xiaomi Mi A3 48 MP ana, 8 MP geniş açı ve 2 MP derinlik sensörüyle profesyonel çekim kalitesinde keyif yaşatmakta. Fiyat aralığı 4 GB RAM 64 GB alan olan modeli ortalama bin 600 TL civarına satılmakta. Yüksek fiyatlar vermek yerine uygun fiyata oldukça iyi bir cihaza sahip olmak istiyorsanız muhakkak Xiaomi Mi A3 tercihleriniz arasında yer almalı.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst