Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yabancı Dil Öğrenmek İçin İlginç İpuçları

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Yeni bir dil öğrenmek kolay değildir, ancak beyninizi kandırmanın birçok yolu vardır. Böylece fazla çaba sarf etmeden daha hızlı öğrenebilirsiniz. Sinirbilimciler, bir dili oldukça hızlı öğrenebileceğiniz bazı kolay yolları keşfettiler. Yabancı dil öğrenmek için bu tüyolardan faydalanabilirsiniz!


Kokulu Mum veya Tütsü Kullanın


Dil becerilerinizi geliştirmek veya yeni bir dil öğrenmek söz konusu olduğunda kokular, işinizi kolaylaştırabilir. Tütsü veya kokulu mumlar zihninizi açabilir. Bunlar, beyninizin kokuları işleyen kısımlarını uyandıracaktır. Aynı şekilde beyninizin bilgi depolama kısmı da uyarılacağı için yabancı dil öğrenmek daha da kolay hale gelecektir.


Hem Yiyin Hem Öğrenin


Çalışırken daha fazla bilgi edinmek için yemeyi deneyin. Çünkü beyninizin bilgi depolama, koku ve tadı işleyen kısımları birbiriyle yakından ilişkilidir. Yeni kelimeler okurken bir şeyler yerseniz, o kelimeleri hatırlamanız kolaylaşır.


Kendinizle Konuşun


Bilim insanlarına göre, kendi sesinizi dinlemek beynin çok farklı bölümlerini harekete geçirir. Yabancı dil öğrenmek için kelimeleri yüksek sesle okurken, sesinizi kaydedebilirsiniz. Kayıtları ertesi gün dinleyip, pratik yapabilirsiniz. Bu da dil öğrenmenizi daha etkili hale getirecektir.


Tekrar Yapın


Bir dili öğrenmek için bilinçaltınızı kullanın. Başka şeyler yaparken beyninizin bir kısmı hala konuşmalarınızı dinleyecek ve öğrenmeniz hızlanacaktır. Yani arka planda bir dil kaydı oynatabilirsiniz. Dinleme ve tekrarlama için dil öğrenme uygulamalarını da tercih edebilirsiniz. YouTube'u dil öğrenmek amacıyla kullanabilirsiniz. Bir kelime veya kelime öbeği telaffuz eden yabancı videoları dinledikten sonra, videodaki kişilerin ne söylediklerini anlayabildiğinizi fark edeceksiniz.


Duygularınızı Kullanın


Yabancı dil öğrenmek konusunda duygularınızı da kullanmayı bilmelisiniz. Öğrenme sürecinde kendinizi güçlü hissetmeye çalışın. Ders sırasında biraz ara verin. Bu sürede öğrenmek istediğiniz dille alakalı komik videolar izleyebilir veya ilgi çekici yazılar okuyabilirsiniz. Sonrasında, öğrendiğiniz komik kelimeleri veya şakaları, bu dili bilen bir kişiye söyleyebilir, onun tepkisini ölçebilirsiniz. Bu durum, kelimelerin zihninize yerleşmesini ve öğrenmeyi, pratik bir şekilde gerçekleştirir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst