Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yandex Disk ne işe yarar?

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhabalar. Bu yazımda Yandex Disk'in çok önemli bir özelliğinden bahsedeceğim veya başka bir deyişle ben ne için kullanıyorum ve benim ne gibi işlerimi kolaştırıyor, bunlardan bahsedeceğim.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetsiz ev kalmamış durumdadır. Bu yüzden de artık USB bellekler yavaş yavaş yerlerini online veri depolama sitelerine yerlerini bırakıyorlar. Bilgisayar ile sürekli haşır neşir olan bir insan olarak sürekli olarak kurulum yaptığım bilgisayarlara sürücüleri yüklemem gerekiyor ve ihtiyacım olan programların da bir listesini yaptım. Windows'un yeni ve temiz şekilde kurulmuş olduğu bir bilgisayara elzem olan bazı programlar vardır. Örnek olarak Skype, CCleaner, winRAR, Chrome gibi birçok programın kurulum dosyalarını aslında sitelerine ulaşarak indirebilirsiniz ancak bu çok zaman kaybettirebilir.

Ben Yandex Disk'imde bir klasör oluşturdum ve format sonrası elzem programlar ismini verdiğim bu klasörde yaklaşık olarak 150 tane program bulunmaktadır. Bu programları hızlı bir şekilde indirip ayarlarına da disk üzerinden ulaşabiliyorum.

Yandex Disk'in USB'ye göre birkaç avantajı daha bulunuyor. Birincisi birçok resim veya müziklerinizi USB'ye yükleyebilirsiniz ancak USB kaybolduğunda bir daha o resim ve müziklerinize ulaşamazsınız ancak Yandex Disk'te böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak bunun için de bazı şartları yerine getirmeniz lazım :) Öncelikle şifrenizi kesinlikle unutmamak adına hatırlayabileceğiniz bir şifre seçmelisiniz. Bir de Yandex'in güvenlik parametreleri içerisinde bulunan güvenlik adımlarını tamamlarsanız ömür boyu diskinize zarar gelmeyecektir. Örneğin hesabınıza ikincil bir kurtarma e postası ekleyebilir ve telefon numaranızı doğrulayabilirsiniz.

Bir diğer durum da USB belleklerin güvenlik zaafiyetinin fazla olmasıdır. USB belleği virüslü herhangi bir bilgisayara taktığınız zaman bu virüsün USB içerisine geçme ihtimali çok yüksektir ancak Yandex Disk'te böyle bir durum söz konusu olamaz. İndirmiş olduğunuz programı güvenilir yerlerden indirerek ve tarama yaptırdıktan sonra diskinize yüklemeniz önem arz etmektedir.

Yandex Disk'e yüklemiş olduğunuz bir dosyaya başka bir şehirden ulaşmak da çok kolaydır. Sürekli USB veya harici HDD ile dolaşmaktan bıktıysanız kesinlikle Yandex Disk hesabı açmanız fayda var. Dosyalarınızın hepsine şifre koyarak da dosyalarınıza başka insanların ulaşmasını engellersiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst