Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yandex metrica ne işe yarar?

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhaba.

Bu yazımda Yandex'in sunmuş olduğu Metrica hizmetinin ne işe yaradığından bahsetmek istiyorum. Metrica'yı aslında Google'ın sunmuş olduğu Analytics'e benzetebilirsiniz. Vermiş olduğu bilgiler birbirine benzerdir.

Metrica, sitenizin giren ziyaretçilerin ne gibi hareketler sergilediğinin bilgilerini detaylı olarak size sunar. Bu ziyaretçiler hangi sayfalarda daha çok kalmışlar veya hangi ürünler ile ilgilenmişler gibi sorularınızın yanıtlarını bu hizmet sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Günümüzde yazılımın gelişmesi ile birlikte birçok web sitesi yayın hayatına katılıyor. Bu site sahipleri açısından da oldukça rekabetçi bir ortam demektir. Bu rekabetçi ortamda kendinizi nasıl geliştireceğinizi veya nasıl bir strateji oluşturacağınızı bilmeniz çok önemlidir. Bunları bilmek için de eksik olan yönlerinizi tespit etmeniz gerekir. Bu eksik yönleri tespit etmek için de Yandex'in sunmuş olduğu Metrica hizmetinden faydalanabilirsiniz.Yandex Metrica sayesinde ziyaretçilerinizin:

+ Hangi şehirden geldiğini,
+ Hangi saatlerde sitenize giriş yaptığını,
+ Sitenize kaç dakika kaldığını,
+ Sitenizdeki hangi alt sayfalarda gezdiğini,
+ IP adresini ve kullanmış olduğu tarayıcıyı,
+ Kullanmış olduğu işletim sistemini,
+ Hangi arama motorundan sitenize eriştiğini öğrenebilirsiniz.
 

Benzer İçerikler

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst