Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Yatak odalarımız evimizin en huzur bulduğumuz alanıdır. Bazen sadece uyuduğumu yer olarak algılansa da aslında yatak odamız bizim kişisel alanımızdır. Bu yüzden yatak odası dekorasyonunda sadece kendi tarzımızı yansıtmalıyız. Odaya girdiğimizde huzur bulmalı ve kendimizi görmeliyiz. Sizlere 10 farklı dokunuş ile yatak odası dekorasyon fikirlerini araştırdık.


Yatağınızı Pencere önüne alın.


Çoğumuzun evinde yataklar pencere önünde değildir. Pencereden soğuk geleceği için yataklar genelde pencereden uzak bir yere yerleştirilir. Fakat pencerenin önünde gün ışığından daha iyi faydalanabilirsiniz. Hele ki manzaranız güzel ise çok güzel bir görünüm olacaktır.


Farklı Yatak Başlıkları


Klasik yataklardan ve yatak başlıklarından sıkılmadınız mı? O zaman biraz yaratıcılığınızı kullanın. Neyi seviyorsunuz? Neyi görmek isterdiniz yatağınızın başlığında? Ufak bir öneri olarak aynalar kullanabilirsiniz. Çok tarz ve havalı duracaktır. Eskitme bir çerçeve içerisine aynalar yaptırarak yatağınızın başlığı olarak kullanabilirsiniz.


Renkler Çok Önemli


Yatak odanızda kullanacağınız renkler inanılmaz derecede önem taşımaktadır. İddialı bir renk kullanın. Bir kısmına da karakteristik bir duvar kağıdı seçin. Odanızın havası büyük ölçüde değişecektir. Duvar kağıdı istemiyor iseniz size son zamanlarda çok kullanılan duvar panoları deneyebilirsiniz. Tüm duvarları aynı renk yapın. Stil sahibi bir duvarınız olacaktır.


Doğal Taş Kullanın.


Eğer doğal taş seviyor ve yatak odanıza olur mu diye düşünüyorsanız, evet olur. Yatak odalarında alışılagelmiş tarzın dışında olacaktır. Doğal taş için yatak başlığınızın olduğu kısmı kullanabilirsiniz. Küçük aydınlatmalar ile renklendirebilirsiniz.


Değişik Aydınlatmalar Kullanın.


Aydınlatma her yerde olduğu gibi yatak odasında da çok büyük öneme sahiptir. Normal ışık kullanmak yerine farklı aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Lambader, abajur, led gibi aydınlatma türlerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Yatak odalarında şık duran model ise kesinlikle eskitme abajurdur. Hem çok şık hem de farklı bir tarz. Seçim sizin.


Aksesuarlar


Yatak odanız da sadelikten yana da olsanız muhakkak aksesuar kullanın. Zevkinize göre seçeceğiniz aksesuarlar yatak odanızı farklı bir görünüme sokacaktır. Çerçeveler, aynalar, renkli yastıklar, renkli bir koltuk odanızın havasını tamamen değiştirecektir. Tabi perde seçimi çok önemlidir. Aksesuar seçiminizi duvara, zemine ve perdenize uyan renklerde seçerseniz daha bütün bir görünüm olacaktır.


Zemin Seçimi


Zeminde kullanılan taş ya da parke rengi ile uyumlu duvar ve perdeniz ile uyumlu olmalıdır. Hatta zemin rengine göre perde ve duvar rengini seçmeniz daha önceliklidir. Eğer yatak odanızda halı kullanacaksanız tavsiyemiz büyük halılar değildir. Daha küçük örme halılar daha dekoratif duracaktır. Büyük halı kullanacak iseniz yatağınızın altından dışarıya çıkmalıdır. Böylelikle tüm odayı halı ile doldurmamış olursunuz.


Eskitme Dolaplar


Yatak odamızda dolap seçimi yaparken genellikle sürgü dolapları seçmeliyiz. Estetik görünümü ve az yer kaplaması bize her zaman cazip gelmiştir. Ama son zamanlarda kullanılan eskitme dolaplar her evin bir parçası olmaya aday. Her renk dekorasyon ile uyum sağlayabiliyorlar.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst