Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yavru Kediye Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Kedilerin tuvalet eğitimi içgüdüleri sayesinde kolaydır. Ancak yavru olarak sahiplendiğiniz kediyi en hızlı şekilde eğitmek istiyorsanız evinize alır almaz gerekli süreci başlatmanız gereken. Her şey bittiğinde temizliği ile ve tuvalet eğitimiyle size dostluk edecek bir arkadaş sahibi olacaksınız.

Kediniz yavruyken temelden sağlam bir eğitim vermeniz gerek. Ona tüm evin kapılarını şu an için açmayın. Mümkünse bir odayı onun için ayırın ve eğitimi orada başlatın. O alandan çıkmasına izin vermeyin ve altına kaçıracak olursa göz önünde olmasını sağlayın. Kediniz yavru olduğu için bir bebek misali farkında olmadan oynarken dahi altına yapacaktır. Evin her odasında çiş ve kaka görmemek için eğitime bir odadan başlamanız gerek.

Bu alanı sağladıktan sonra kedi kumunun da yer aldığı bir kabın odanın bir yerine koyun. Yemek ve uyku sonrasında kedinizi devamlı o kaba yerleştirin. Kumu eşeleyerek tuvalet yapması gerektiğini gerekirse siz ön patileriyle ona yardımcı olarak yapın. Daha yavru ve birşeyleri öğrenmesi gerek. Onun annesi görevini üstlenerek onun tuvalet ihtiyacı için olan alan olduğunu öğretmeniz gerek.

Her saat başı tuvalet kabına koyarak bu ilgiyi göstermeniz gerek. Tuvalet ihtiyacını doğru yere gidermeyi başarırsa da onu tebrik etmeyi unutmayın. Yaptığı hareketin doğru olduğunu fark etmesiyle devamını getirecektir. Kumunu devamlı olarak temiz tutmaya çalışmayın. Kum içerisinde yer alan koku da onun tekrar o bölgeye yapmasını sağlayacaktır.

Kedi kumu seçimi sırasında koku faktörünü de baz almanız gerekli. Farklı koku giderici spreyler kötü kokuyu engelleyebilirsiniz. Ayrıca normal kaplar yerine kapalı tuvaletlerden seçerek kokunun ev içine yayılmasını da engelleyebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst