Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yaz Aylarında Cildimize Uygulayacağımız Bakımlar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Yazın seçilecek ürünlerin başında nem kapasitesi yüksek içerisindeki su tutucu özelliği yüksek ama light/hafif ürünleri seçmekte büyük fayda var. Bunun dışında yaz döneminde kullanılacak olmazsa olmazların başında güneş koruyucular geliyor. Güneş koruyucusuz bir dönem, özellikle ülkemizin bulunduğu enlem ve boylam koşullarında güneş koruyucusuz bir yaz geçirmek mümkün değildir. Hem uzun vadede derinin güneşten alacağı etkiler nedeniyle hem de kısa vadedeki etkiler nedeniyle güneş koruyucuyu bebeklerden yaşlılara kadar büyük bir spektrum içinde kullanma zorunluluğumuz var.


Asıl güneşle olan temasımız şehir hayatındadır.


Çünkü deniz kenarında veya tatile çıktığımız zaman aldığımız güneşin dozu bellidir. Normalde şehirde geçirilen veya güneşli bir ortamda uzun süre durmaktan kaynaklanan güneş dozu çok daha yüksektir. Bu nedenle bu konuda biraz daha ciddi davranıp şehirdeyken bile güneş koruyu sürmekte çok büyük fayda var. Özellikle kişinin herhangi bir sorunu varsa camın kenarında veya evinizde bile otururken eğer güneş ışını içeriye giriyorsa oradan ultraviyole alıyorsunuz demektir. Havuz kenarında veya otururken şemsiye altında olsanız bile havuza çok yakın oturuyorsanız şemsiye sizi kesinlikle korumaz çünkü havuza çarpan güneş ışınları yansıyarak ultraviyole ışınlarına maruz kalmanıza sebep olur.


Bu nedenle bu konuda duyarlı olup hangi bölgelerde olduğunuza dikkat edip güneş koruyucuyu kullanmanız gerekir. Deniz kenarında ya da havuz kenarında waterproof güneş koruyucu tercih edilebilir. Bunları 6 saatte bir yenilemekte büyük fayda vardır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst