Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yeni bir iş fikri nalbur dükkanı açmak

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Yeni İş Fikri Nalbur Dükkanı Açmak ve Para Kazanma


Nalburlar insanların gün içinde ev araç ve gereçlerini temin etmeye yardımcı iş yerlerinden biridir. Nalbur dükkanı açmak çok kar sağlayabilecek işler arasındadır. Şimdi siz büyük yapı marketlerin olduğunu artık nalburlara gerek kalmadığını düşünebilirsiniz. Düşünmeyin ben mahallemde ki nalbur dükkanlarının kapandığını iş yapamadığını iflas ettiğini görmedim daha, sizde kazanamayan bir nalbur görmemişsinizdir eminim. Bazen gıda sektöründe hizmet sağlayan dükkanlardan daha fazla kar sağlamaktadır nalburlar.


Nalbur Dükkanı Açmak İçin Ne Gerekli


Her iş yeri kurmak için gereken evraklar gibi nalbur dükkanı açmak için gereken evraklar da aynı diyebiliriz. Burada sadece işin içine biraz yapı malzemelerini tanımanız size extra bir avantaj olacaktır. Ben malzemeler konusunda bilgi sahibi değilim diye üzülmeyin az bir zamanda emin olun çok bilgiye kavuşacaksınız. Zaten toptan olarak mal alacağınız için alacağınız mal hakkında size detaylı bilgi sunulacak.


Nalbur Dükkanı Açmanın Maliyeti


Nalbur dükkanları her çeşit yapı malzemesi ile dolu olmalıdır. Gelen müşteriye yok çekmek sizin o müşteriyi kayıp etmenize vesile olacaktır. Bu yüzden su tesisatı malzemelerinden elektrik malzemelerine, inşaat malzemelerinden yalıtım malzemelerine kadar çok çeşitli ürünlerin olması gerekmektedir. Öncelikle bir nalbura giderek göz atmanızı önermekteyim. Çok satılan ürünler genelde ön sıralarda bulunurlar. Boya araç gereçleri ve boyalar zaten ilk gözünüze çarpar. Ortalama bir nalbur açmanın maliyeti içindeki malzemenin ve dükkanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. İlk bu işi yapacak olanların sermaye olarak, dükkan kirası ve raflar da dahil olmak üzere 50 ila 200 bin arasında sermayeye sahip olması gerekebilir.


Nalbur Dükkanı Nerelere Açılır


İnsanların yaşadıkları ve ihtiyaç duyulan her yere nalbur dükkanı açmak mümkündür. 200 metre yakınlarınızda nalbur olmasın yeterli. Bunun sebebi de rekabet ortamına düşmemeniz. İnsanların sıklıkla gittikleri yerlerin yakınlarında olması ve tabelanızı görmelerini sağlamanız ayrıca önem taşıyabilir. Mesela okula yakın yerler veya otobüs duraklarının karşısı ya da bir caminin yakınları. İnsanlar buraları sıklıkla ziyaret ettiklerinden orada bir nalbur dükkanının olduğunu bilecekler ve lazım olduğunda ilk size geleceklerdir.


Çok kira istenen dükkanlarda nalbur dükkanı açılması ileride sıkıntı yaşatabilir. Bunun yerine işlek bir caddenin paralelinde bir sokak ya da cadde üzeri ufak ve deposu bulunan bir dükkan açmanız daha sağlıklı olacaktır.


Nalbur Çok Kazanır Mı?


İş yeri açacakların en büyük korkularındandır kazanamamak. Nalbur dükkanı açmak maliyetli işler arasında olabilir. Bu paralara başka işler de yapılabilir belki ama nalbur dükkanında kar oranları yüksektir. Bazı malzemelerde bu oran %300’lere kadar çıkmaktadır. Çiğköfte dükkanı açmak daha karlı bir işmiş gibi görünebilir. Dilerseniz ikisi arasındaki farklara bakalım.


Gıda sektöründe ikinci gün aynı ürünü satamazsınız fakat nalbur dükkanında ki ürünlerin neredeyse tamamı en az 2 yıl raf ömrüne sahiptir. Gıda sektöründe tatiliniz, özel gününüz yoktur, devamlı dükkanın açık olması gerekmektedir lakin nalbur dükkanında böyle bir zorunluluk yoktur. Gıda sektöründe çalışanlarınızın olması gerekirken nalbur dükkanını tek başınıza işletebilirsiniz.


Nalbur Dükkanı Çok Kazanır


Bulunduğunuz yakın çevrede açtığınız nalbur dükkanlarına gelen müşteriler genelde aldıkları ürünleri uygulayamaz. Mesela priz alır ama takamaz ya da takmakta zorlanır, musluk alır ama takarken bir aksilik çıkar. İşte bu yüzden müşteri ile tesisatçılar birlikte çalışır. Sizin tavsiye edeceğiniz usta, müşterinin işini yapar ve size de bu kazançtan pay verir. İstanbul için konuşuyorum bunu, bazı nalburlar ile ustalar arasında verilen iş başı %20’lik komisyon alınıyor. Dükkanı açtığınızda size kartını veren ustaları işlere yönlendirebilir bundan da iyi kazançlar elde edebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst