Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yeni Doğacak Bebeğe Alınması Gereken Kıyafetler

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Bebeğinize kıyafet konusunda eksiksiz bir ihtiyaç sağlamaya çalışıyorsanız öncelikle biraz sakin olun. Tabi ki almanız gereken bir dizi önemli ihtiyaçlar mevcut. Ama onun haricinde alışveriş yaparken bebeğinizin ne kadar hızlı büyüyeceğini bilmediğiniz için tutarlı harcayın. Alacağını kıyafeti hiç giydirmeden başkasına vermek zorunda kalabilirsiniz.

Öncelikle doğum sonrası takımlardan 3 tane almanız gerekli. Bunlar direkt hastane kullanacağınız bir ihtiyaç. Bunun haricinde gene doğrum sonrası odaklı devam edersek bebeğinize başlık, patik, eldiven ve çorap da almanız gerekli. Sayı olarak bunları da abartmadan alınız. Çünkü hızlı büyüyeceği için aldığınız çoraplar 1 ay sonra olmayabilir. Bu yüzden sık aralıklarla az sayıda alışveriş yapmanız daha yararlı olacaktır. Doğum öncesi çok kıyafet almak yerine doğum sonrası kontrollü bir şekilde alışveriş daha yararlı.

Bunun haricinde çıt çıtlı olarak söylediğimiz giysi en çok kullanacağınız ürün. Yenidoğan bebeğe uygun boyutlarda bundan biraz fazla alabilirsiniz. Fazladan kastım da 10 geçmesin ama sayıyı biraz daha azaltarak duruma göre ihtiyaç olduğunu düşünürseniz tekrar almanız da mantıklı. Tabi doğumun denk geldiği mevsime uygun tulum alınmalı. Bodylerden de aynı şekilde kısa ve uzun kollu olarak 10’ar tane alabilirsiniz.

Patikli pantolon da yaz veya kış fark etmeksizin giydirmeniz gereken bir kıyafet. Bundan da 10’a yakın alınabilir. Adana gibi sıcak bir memlekette yaşamama rağmen yaz ortasında gelen oğlumun ayağı üşümesin diyerek mutlaka çorap ya da patikli pantolon giydirirdim.

Bunlar haricinde tulum çeşitlerinden de ihtiyaca uygun almanız gerek. Ve en önemlisi kış geldiğine astronot tulum olarak geçen kıyafetten mutlaka temin etmeniz gerektiği. Soğuk günlerde bebeğinizi çok sıkı bir şekilde koruyacağına emin olun. Hatta başlıklı modellerini incelemenizi tavsiye ederim. 1 tane almanız yetecektir. İçine sığamayacak kadar büyüdüğü zaman farklı tulum modellerine bakarsınız.

Yüzünü çizmemesi için eldiven de kullanmanız gerekli. Bebekler kendini henüz tanıyamadığı için tırnaklarıyla kendine tahmin edemeyeceğiniz çizikler atabilmekte. Doğuştan façalı bir çocuğunuz olmamasını istiyorsanız eldiven kullanmanız gerek. Benim oğlum eldiveni çok sevmediği için ilk zamanlarda sadece kullandık sonra devam etmedik. Tabi ki kendini çizdi birkaç kez. Hatta ciddi bir kanın geldiği çizik de atmıştı ancak biz kendini çizdiğini sonradan fark ettik. Kanı direkt görünce ister istemez fazla korkmuştuk.

Kış zamanındaysanız gene bere ve bebeğinizin ihtiyacına göre çorap almanız gerekmekte. Sadece alım yapacağınız sayılarda iyi karar vermeniz gerek. Bebeğiniz her hafta değişerek büyümekte ve buna göre 20 tane body almak yerine 10 hatta 5 tane alıp yetersiz gelmesi halinde fazla almanızı tavsiye ederim. Tek seferde alışverişi yapıp işin içinden çıkalım düşüncesi kullanmayacağınız ürünlere gereksiz maddi yatırıma sebep olabilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst