Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yeni İş Fikri Çiçekçi Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Çiçekler özel günlerin olmazsa olmazları arasında en baştadır. Çiçekçi dükkanı açmak ve bu işten iyi paralar kazanmak da oldukça karlı bir iş firidir. Çiçekçilik işi biraz sizin gözünüzü korkutabilir. Biraz çiçekten anlamak gerektiğini düşünebilirsiniz ama pek doğru değil. Çiçekçilik sektörünü kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bazen önemli olan işletmek değil de girişimde bulunmaktır. Çiçekleri öğrenmek yıllar alacak bir konu değil. Sadece bununla alakalı kitaplar bulabilir veya internet üzerinden araştırmalar yaparak bilgilere sahip olabilirsiniz. Çiçekçi açmak karlı ve zevkli işlerden birisidir. Zaten işin içine girdiğinizde çiçekler hakkında bilgiye ister istemez sahip olacaksınızdır. Ön yazımızdan sonra yavaş yavaş çiçekçi dükkanı nasıl açılır gibi belirli başlı başlıklar altında biraz detaylara inelim.


Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekenler


Diyelim ki bu dükkanda çiçekçi açılır dediniz ve çiçekçi açma kararını aldınız. Bunun için öncelikle yapmanız gereken dükkanı kiralamanız. Daha sonra dükkana ait bir fatura ile vergi dairesinin yolunu tutmanız. Vergi levhası için maliye ve belediyenizden bilgi almanız gerekmektedir. Tabi dükkanınız varsa ne ala. Zarar etmeniz nerdeyse imkansız.


Çiçekçi Dükkanı Dizaynı Nasıl Olmalı


Açmış olduğunuz çiçekçi dükkanı belirlemiş olduğunuz yere semte göre değişebilir. Daha elit bir kesimde çiçekçi dükkanı açmak istiyorsanız dizaynı çok iyi olmalı. Yok, sadece telefonla sipariş alırım internetten işlerimi yürütürüm derseniz daha az maliyetle dükkan açmanız mümkün olabilir. Birazdan internet üzerinden nasıl satış yapabileceğinizi de aktarmaya çalışacağım.


Daha sade ve etrafın karman çorman olmadığı, ferah bir ambiyansı olan çiçekçi dükkanında gelen müşteriler çiçek almak için geldiklerinin farkına varacaklardır. Karışık bir dükkanda ve her yanın çiçekler ile dolu taşan bir dükkanı tercih etmek çok zor bir seçenektir. Kimseler göremediği çiçeği güzel varsaymaz. Her çiçek görünür halde ve canlı canlı durmalıdır.


Çiçekçi Açsam Kazanır Mıyım?


Çiçekçi açmak size kazanç sağlayabilecek yatırımlardan birisidir. Özellikle özel günlerde yoğun olarak insanlar sevdiklerine çiçek almaktadırlar. Yılın belli günlerinde çok yoğun olarak çalışacağınız ve iyi paralar kazanacağınızı unutmayın. Çiçeksi açarsanız ve işinizi severek güler yüzle yaparsanız yüksek ihtimalle kazanırsınız. Şunu unutmayın girişimde bulunmaz ve açmazsanız kazanmamanız net.


Yatırım yaparken kötü ihtimali işlerin kötü gidebileceğini unutmayın. Pandemi döneminde sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde bir çok yeni girişim kapatmak zorunda kalmıştır. Bunun her zaman yaşanabileceğini unutmayın. Aşırı borçlanmayın. İşinizi yavaş yavaş büyütün. Gereksiz harcamalarda bulunmayın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst