Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

"Yeni şeyler denemezsek, sorular sormazsak durağan, kendini tekrarlayan ve can çekişen insanlar oluruz " demiş Efsanevi gezgin şef Anthony Bourdain.

cigdemakbas 

Üye
T.C Onaylı
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
4
Tepki puanı
2
Golden Thread
0
Puanları
3
Bu yazı gezmeyi sevenler, turist değil gezgin olmak isteyenler, ruhu gezgin olanlar, yeni başlayanlar, yaşayarak öğrenenler, gezmese de hep gezgin olmak isteyenler için kaleme alındı. Klişe gezgin tavsiyeleri listesi yapmak yersiz olur . Meselenin kökenine inmek lazım. Nedir gezgin? Gezgin olunur mu ? Gezgin doğulur mu? Gezgin sözlükte Gezmek, tanımak, görmek, dinlemek amacıyla geziyorum çıkan kimse, gezmen, seyyah olarak açıklanır. Kelimenin kökü "gez" ne demek acaba? 1.okun kirişe geçen ucundaki kertik 2. Ateşli silahlarda namlunun gerisinde bulunan ve nişan alırken arpacıkla birlikte göz ile hedef arasında aynı doğru üzerine getirilen kertik. Farsça 1. Yer ölçmeye yarar düğümlü ip. 2. Yapı işlerinde kullanılan Çekül. Gezgin kullanıma en yakın anlam Farsça olan yer ölçmeye yarayan düğümlü ip olmalı . Başlangıçta amacı ölçmek için yerleri dolaşan ya da dolaştırılan bir ip.Bu işi yapan gezgin. Kelimelerin köklerini araştırmak yorum ve soru üretme kabiliyeti için önemli .Peki burdan nereye gidiyoruz. Başlangıçta gezmenin amacı ölçmek, çizmek, harita oluşturmak, keşfetmek, tarihe adını yazdırmak içindi. Şimdi gezgin olmak içsel yolculuğun başlangıcı, kendini insanlar yoluyla tanıma serüveni vs.... Peki sizce gezgin olmanın anlamı nedir? Neyi bulmak neyi anlamak neyi tanımak ister insan?
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst