Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Youtube Video Çekerek Para Kazanmak

Günümüzün popüler meslek dallarından birisidir bu da denilebilir. Video çekerek para kazanmak farklı platformlarda mümkün olabilir. Ama en yaygın olarak kullanılan seçenek ise Youtube’dur. Peki, video çekerek para kazanmak mümkün mü yani bir meslek dalı olabilecek kadar etkili kazanç sağlayabilir mi?


Hangi Dalda Videolar Çekerek Kazanç Sağlayabilirim


Bu tamamen size kalmış. Konusunun ne olacağı içeriklerinin nasıl ve ilerleme seviyesi sizin hayal gücünüz ile alakalı olabilir. İnsanların hangi tür videoları izlediklerini hangi tarz videoların daha çok izlenme aldıklarını takip etmekle işe koyulabilirsiniz. Bir youtube kanalı açarak spam içerikler yapıp para kazanama yöntemini denememenizi öneririm. Bunun size faydası değil zararı olur. Zaman kaybından başka bir götürüsü olmaz getirisi ise koskocaman bir sıfır. Bunun yanında telif hakkı ile başınız derde girebilir.


Video Çekerek Para Kazanmak İşine Başlayın


Videoları çekerken özgünlük her zaman işe yarayacaktır. Başkalarının yaptığı ve insanların sıklıkla izledikleri ama artık farklılık beklediklerini unutmayın. İçerik bakımdan tükenecek konuları ve projelerden ziyade malzemesi bitmeyen konulara odaklaşarak daha uzun süreli videolar çekmeyi amaçlayın. Çektiğiniz videoları ne sıklıkla yayınlayacaksınız bunu ilk başta program halinde ideal olarak benimsemenizde fayda olacaktır.


İnsanları güldüren ve stresli hayatlarından bir nebze de olsa uzaklaştıran videolar en çok izlenen videolardır. Eğer imkanınız var ise tabi kendi şarkılarınızı söyleyebilir kendi klibinizi çekebilirsiniz. Youtubeden ünlü olan birçok sanatçının olduğunu unutmamak gerekir. Ünlü olmak için de bir fırsattır diyebiliriz youtube.


Peki, Fenomen Youtuber Kazançları Nasıl


Youtuberlik yaparak para kazanan insanlar kervanına her geçen gün birileri daha ekleniyor. Yalnız benim gördüğüm kadarıyla her yeni youtuber eski youtuberleri taklit veya benzerlikleri ile ön plana çıkmaya çalışıyorlar. Yeni şeyler üretmek zor gelebilir ancak taklit etmek veya benzemektense kendin olmak daha etkilidir.


Youtuber'lar ne kadar kazanır?


Sanılanın aksine binbir emekle çekip Youtube'a yüklediğiniz videolar nerdeyse hiç izlenmez. Popüler olmaları gerekir. Çok farklı olmalı ve kendini izletmelidir. İnsanlar videoyu paylaşmalı veya yorum yazmalıdır Bunu yapmaksa çok zor. Orta kalite bir video yüklediniz diyelim 1000 görüntülemeye ortalama 1-5₺ arası para gelecektir. İzleme ve abone sayınız artarsa ise kazanç domino taşı gibi olacaktır. Ayrıca hafif ünlü veya fenomen olduğunuzda şirketler ürünlerini incelemenizi veya reklamını yapmanızı isteyeceklerdir.


Çok değerli ve insanların satınalabileceği bir içerik üretiyorsanız Udemy'i denemenizi öneririm. Aynı şekilde Youtube da Vimeo gibi ücretli abonelik hizmeti de sunmakta ve bir çok ünlü buradan para kazanmaya çalışmaktadır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst