Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Yurt Dışından Ürün Getirip Satarak Para Kazanma

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Kazançlı bir yol ile iş kurmanın en temel yollarından birisi satarken değil malı alırken düşük fiyatlar ile almaktır. Yani sizin satmaya çalıştığınız ürünün değişik fiyatlarıyla karşılaşmanız bazen şevkinizi kaçırabilir. Özellikle yurt dışından ürün getirmek ve bunun satışını yapmak çoğumuzun aklına gelen en karlı ticaretlerden birisi olarak görülmektedir. İnternet sayesinde dünyanın her köşesinde satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını öğrenmek mümkün. İşçilik maliyetlerinin düşük olduğu ülkelerde satılan ürünlerin, bizim ülkemizde ki aynı ürün ile karşılaştırmak mümkün olmamaktadır. İşte tamda burada en çok düşünülen Çin’den ürün getirip satmak fikri akıllarda dolaşmaktadır.


Az Sermaye İle Yurt Dışından Ürün Getirmek


Bu işlemi yapmak istiyorsanız yani Çin’den ürün getirip satmak için, gelecek ürünlerin pazarlaması konusunda kendinize güvenmenizi gerektirmektedir. Bilmediğiniz pazarlamasını yapamayacağınız ürünleri getirip satamama korkusu ile baş başa kalabilirsiniz. Hizmet vermiş olduğunuz sektörler ile alakalı satılabilecek ürünleri az çok tahmin edebilirsiniz. Hem ürüne uzak olmadığınızdan pazar yerinde tanıtımında zorluk çekmezsiniz.


Sanal ortamlarda yani internet platformunda her kategoriden her ürün satılır gibi bir düşünceye sahip olmayın. Fiyatının düşük ama kargo ücretinin yüksek olacağı ürünlerin satışı çok nadiren gerçekleşmektedir. Mesela 2 TL’lik kalem için 10 TL kargo ücretini kimse vermek istemez. Bu yüzden bu dengeyi düşünüp Çin’den ürün getirirken bu hassasiyeti ön planda tutmak iyi olacaktır.


Bu alan biraz görecelidir. Sizin bilginizin olduğu sektörler ile çalışmanız ve aynı dalda ürünler getirmenizin sağlıklı olduğunu yukarıda söylemiştik. Alıcı kitlesini bilmediğiniz daha önce size de hiç lazım olmayan ama başkalarına kesin lazım olur diye düşündüğünüz ürünlere yaklaşmayın. Ürünü getirmek sorun değil ama burada onu pazarlamak reklamını yapabilmek ve ilgili kitleye ulaştırabilmek çok önemlidir.


Hangi Ürünler Getirilmemeli


Getirilemez diye bir yasaklık olmayabilir ancak aşağıda belirteceğim ürünleri getirmeniz çok sağlıklı olmayacaktır. Hem yasal prosedürler hem de insan sağlığı için bazı ürünlerin pazarlamasını ve satışını yapmak tehlikeli olabilir. Buyurun bilinmeyenleri ile Yurt Dışından Ürün Getirmek ve pazarlamak.


 • Teknoloji Ürünleri
 • Araba aksesuarları
 • Telefon sarf Malzemeleri
 • Elektrik malzemeleri ( Ampul, Spot Vs. )
 • Bazı kırtasiye malzemeleri
 • Yapı Malzemeleri
 • El Aletleri ( Matkap, Tornavida Vs. )
 • Duvar Çıkartmaları
 • Mobilya parçaları ve ürünleri

Hangi Ürünler Kesinlikle Getirilmemeli


Yukarıda belirttiğim ama unutmuş olabileceğim ürünler illa ki vardır. Genel olarak sıralamak gerekirse ilk akla gelenler bunlar. Bunun dışında da Yurt Dışından getirilmemesi gereken ürünleri listelemek istedim. Bunlar gelmiyor diye düşünmeyin, getirebilirsiniz lakin yasalar ile başınız derde girebilir.


 • Çocuk Oyuncakları
 • Ayakkabı
 • Makyaj Malzemeleri
 • Gıda ürünleri
 • Tıbbi Ürünler
 • Tütün ve tütün ürünleri ( E-sigara Dahil )

Bunlarda aklıma gelen ve getirilip Türkiye de satılmasından sonra yaşanabilecek sorunların oluşmaması için önereceğim ürünlerden. Ne şartlar altında üretildiğini bilmediğiniz ve insan sağlığını tehdit edebilecek ürünlerin getirilmemesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayınız.


Yurt Dışından Ürün Getirmek İçin Şirket Açmak Lazım Mı?


Eğer bir kalem ürün getirecekseniz böyle bir yasal mevzuat yok. Bunun da bir bütçe limiti var. O limit 100$ yani bu miktarın üzerindeki siparişleriniz gümrük tarafından el konulabilme riskine açıktır. Bu risk 5 dolarlık ürün için de geçerlidir ancak fiyat arttıkça risk de artmaktadır. Eğer şirketiniz var ise limit ve gümrük sorunu çekmezsiniz. %18’lik KDV ödemesini yaparak isteğiniz ürünü gümrükten alabilirsiniz. (Satışları yasalarımıza uygun olan ürünler)


Diyelim ki gerekli irtibatları ünlü siteler aracılığı ile kurdunuz ve yurt dışından ürün getirmek fikrine dahil oldunuz. Benim naçizane fikrim önce satılabileceği konusunda kendinizi inandırmanız. Mesele ürün getirmek değil o ürünü satmaktır. Belirlediğiniz ürünü yani getireceğiniz ürünü Facebook’tan para kazanma yazımızı okuyarak reklam verebileceğinizi ve satışlarınızı kolaylaştıracağınızı belirteyim. Veya sosyal ağlar da reklam yaparak satış sayınızı arttırmanızı ve çok kazanayım edası ile ürünlerin fiyatlarını çok şişirmemenizi son olarak söylemekte fayda var.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst