Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Züccaciye & Hediyelik Eşya Sektöründe Lider Kim? Ürünler Neler?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Züccaciye & Hediyelik Eşya Sektöründe Lider Kim? Ürünler Neler?

Zücaciye & Hediyelik Eşya
sektörü son zamanların büyüyen sektörlerinden birisi. Fakat bu sektör içinde ciddi anlamda ve yüksek düzeyde bir rekabet yaşanmaktadır. Özellikle Asya ve Uzakdoğu ülkelerin Zücaciye ve hediyelik eşya sektöründeki payları hızla artmaktadır. Buradan gelen ucuz ürünlerin sektörün diğer büyük markalarını da zorlamaktadır. Bu sektörde üretim iki ana unsur üzerinden ilerler. Birisi cam ev eşyası diğeri de bu cam ev eşyası türünün dışındaki küçük ev eşyalarıdır.

Cam ev eşyası pazarı son veriler ışığında her yıl yaklaşık olarak %2'lik bir büyüme göstermektedir. Cam ev eşyası pazarının en önemli markaları şunlardır; Bir Fransız markası olan Durand, bir İtalyan markası olan Bormioli Rocco, bir ABD markası olan Libbey, bir Endonezya markası olan Kedaung ve bir Meksika markası olan Vitro gösterilebilir. Ayrıca bu ülkenin yetiştirdiği en iyi markalardan birisi olan Paşabahçe'de bu sektörde söz sahibi olan firmalardan birisidir.

Ayrıca Şişecam dünya cam üretiminin neredeyse %2'lik bir kısmını karşılayan oldukça büyük bir firmadır. Cam ev eşyalarının yapımı genelde otomatik makinelerle gerçekleştirilir. Pres, üfleme, ayaklı bardaklar gibi bir takım işlemlerden geçirilerek yapılır. Cam ev eşyası üretiminde ülkemizde Paşabahçe, Denizli Cam, KonCam, Güral Cam adından sıkça söz ettiren firmalarımızdır.

Cam dışındaki diğer Zücaciye ürünlerinde ise ihracat oranlarıyla en dikkat çeken ülke Çin'dir. En çok ithalatı ise ABD gerçekleştirmektedir. Cam dışındaki diğer Zücaciye ürünleri şu kategoriler altında toplanır;

Plastikten Sofra, mutfak eşyaları ve diğer ev eşyaları
Porselen veya Çiniden sofra ve mutfak eşyaları
Seramikten sofra ve Seramikten mutfak eşyaları
Çelik ve demirden sofra ile çelik ve demirden mutfak eşyaları
Alüminyumdan sofra ve alüminyumdan oluşan mutfak eşyaları
Adi metallerden oluşan sofra ve mutfak eşyaları

Zücaciye & Hediyelik Eşya ürünleri olarak şunları söyleyebiliriz; Baharat Takımı, bardak ve bardak seti, bıçak ve bıçak seti, bulaşık seti, cezve ve cezve takımı, çatal-kaşık-bıçak seti, çaydanlık takımı, çöp kovası, çerezlik seti, mutfak gereci saklama kabı, kesme tahtası, düdüklü tencere, sürahi, tava ve tava seti, servis tabağı, sosluk, yemek takımı, tencere ve tencere seti olarak söylenebilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst