Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

2020 Komedi Filmi Baba Parası Beğeni

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
175
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Düğün Dernek filminin 1 ve 2’sinde de gişe rekoru kırmayı başaran Ahmet Kural ve Murat Cemcir bu sefer rekor rakamlara ulaşamadılar. Yine Selçuk Aydemir yönetmenliği ve senaristliğiyle perdeye taşınan film 1 Ocak günü vizyona girdi. Fakat ilk gün 500 bin rakamına yaklaşan film toplam izleme oranın da 2 milyon civarında izleme almış bulunuyor. Rakam şu an için net değil ancak en son bilinen izlemenin bir buçuk milyon civarı olduğuydu.

Fragmanlarda aslında oldukça komik olan filmin ben aynı kalitede kendi rekorlarını kıracak bir izleyici almasını bekliyordum. Fakat Ahmet Kural’ın son zamanlarda yaşadığı olay mı bu sayıyı etkiledi yoksa izleyiciden film hakkında gelen olumsuz yorumlar diğer izleyicileri etkileyerek izleme konusunda geri mi duruldu bilinmemekte.

Genel olarak yapılan yorumlar senaryonun basit kaçtığı yöne olmakta. Oyunculuklara ya da direkt Ahmet Kural’a karşı bir saldırı göremedim ben. Varsa da çok tek tük sayılı yorum olabilir belki. Ancak genel yorum filmin oyuncu kadrosu çok iyi performans ve senaryoya göre en iyisi gerçekleştirilmiş. Asıl sorun senaryonun basit kaçtığı düşüncesi. Belki de bizi gülme konusunda doyuran bu ekip aslında yine güldürse de rekorlara alıştırdığı için daha fazlasını istiyor olmamızdan bu tür yorumlar ortaya çıkmış olabilir.

Filmin konusu ise Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alan bir adamın mirasının dağıtılmasıyla başlar. Adamın ölümü sonrasında tüm kardeşler bir araya gelir fakat kardeşlerin bir birinde haberi yoktur ve bir birlerinden çok farklı kardeşlerdir. Bu kadar zengin bir adamın mirasçıları fazla olsa da sorun yok herkesin hayatını sonuna kadar götürecek para bölünecektir normal de ama vasiyet sadece bir kişiye verilmesi gerektiğini söyler. E tabi bunun için yapmaları gereken bir görev bulunmakta. Birbirleri ile alakası olmayan kardeşlerin bu miras mücadelesi perde de karşımıza gelmekte.

Selçuk Aydemir ve Ahmet Kural ile Murat Cemcir yaptıkları Düğün Dernek 1 de 6 milyon civarı 2’de ise 7 milyon civarı insanı güldürmeyi başarmıştı. Bu sefer belki bu rakamı göremediler ama bu zamana kadar Türk milletini güldürmeyi başaran bu insanlar saldırı niteliğinde kötü yorumu hak etmiyor. Ellerine sağlık diyor ve umarız ki diğer yapımda izleyici mutlu edecek bir senaryo ortaya çıkar. Ki bence şu an aldıkları izlenme rakamı da çok iyi bir sayı ama kadroda yer alan oyuncular bizi rekora alıştırdığı için sanki dibi görüşmüş gibi yorum oldu.

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst