Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Anadolu Lisesi Mi Yoksa Meslek Lisesi Mi?

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
175
11
18
Anadolu liselerin eskiden değeri çok fazlaydı. Öyle ki bazı şehirlerde toplam sayı 10’u geçmiyordu. Hal böyle olunca o dönem Anadolu Lisesi’ne girmek oldukça önemli giremeyenler normal lise ya da meslek lisesi arasında seçim yapıyordu.

Şimdilerde ise artık herkes Anadolu Lisesine gidebiliyor. Eğitim sistemi o kadar değişti ve düzensiz oldu ki sadece bununla alakalı çok uzun konuşabiliriz. 4+4+4 dü sınavdı derken artık takip etmek oldukça zor oldu. Ancak kendi çocuğunuz varsa bu eğitim sistemini takip edebilirsiniz. Yoksa pek mümkün görünmüyor.

Bu durumda sizin kendinize bazı sorular sorarak vermeniz gereken sorular var. Meslek konusunda kararınızı net bir şekilde verdiyseniz ve üniversite olarak eğitimi de aynı şekilde devam ettirmek istiyorsanız meslek lisesini seçebilirsiniz. Bu sizin o alanda daha profesyonel olmanıza yardımcı olacaktır. Ancak meslek konusunda kararsınız ve kendinizi meslek lisesi bölümlerinden farklı bir alanda düşünüyorsanız Anadolu Lisesi tercih ederken üniversite sınavı odaklı çalışmanız gerek.

Meslek lisesine giden kişi hem sınava çalışmalı hem de seçtiği mesleğiyle alakalı kendini geliştirerek en iyisi olmalı. Öyle ki bu şekilde kendine düzen kuran kişiler daha liseyi bitirmeden kendilerine bir gelir kaynağı sağlayabiliyor. Lise sonrasında da üniversite eğitimiyle alanında profesyonel hale gelebiliyor.

Ben Anadolu lise mezunuyum ve ön lisans bitirerek lisans devam ediyorum. Şu an ki düşünce yapım eğer lise zamanlarımda olsaydı kendimi yazılım üzerine lise 1 zamanından yetiştirmeye başlayarak bunu da eğitimlerle harman yapıp en profesyoneli olmayı isterdim.

Sizde bu konuda pişman olmamak adına şimdiden kararınızı net şekilde vermeniz gerekli. Bu sizin daha sağlam adımlar atmanızı sağlayacaktır. Seçtiğiniz tercihe de sıkı bir şekilde bağlanmanız lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8