Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Anne Eli Değmiş Gibi Anne Kurabiyesi Tarifi

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
175
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Çayımızın vazgeçilmezi kurabiyelerden vazgeçilmesi anne kurabiyesidir. Kendi annenizin yaptığı kadar mükemmel olmasa da annenizin kurabiyesini aratmayacak tatta bir kurabiye yapmaya çalışalım.

Öncelikle geniş bir kap bulun. İçerisinde yoğurma işlemi de gerçekleştireceksiniz. Bu kap içerisinde 1 çay bardağı yoğurt, 1 su bardağı şeker, 1 çay bardağı sıvı yağ ekleyerek yoğurmaya başlayın. Bir tanesinin sarısını ayırmak koşuluyla 3 tane de yumurta ekleyerek yoğurmaya devam edin. Portakal ya da limon arasında bir seçim yaparak kabuğunu rendeleyip önceden hazır etmeniz gerek. Yoğurma işlemine rendelenmiş kabuğu da ekleyerek devam edin. Son olarak 1 paket vanilya, 1 paket kabartma tozu ve 4 buçuk su bardağı unu ekleyerek meşhur kulak memesi kıvamını yakalamaya çalışın. Yoğurdukça hamur artık elinize yapışmayan bir kıvama gelecektir ve yumuşaklığı konusunda da istediğinizi ulaştığını düşündüğünüzde hamurumuz hazır demek.

Şimdi elimizde yuvarlayarak kurabiyelerimizi hazırlayabiliriz. Ortalama bir ceviz büyüklüğünde yuvarlamalarla kurabiyelerimizi hazırlamak iyi pişmesi içinde daha uygun olacaktır. Yuvarlama işlemi bittikten sonra biraz önce ayırdığımız yumurta sarısını da kurabiyelerin üzerine tek tek sürün. Yumurta sarısı sürdükten sonra şekere bulama işlemini de yapıp tepsimizi fırına hazır hale getirebiliriz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst