Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Bebeğinizin Sağlığı İçin Hijyene Dikkat

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
182
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Hijyen konusunda basit ama önemli önlemler var. Ancak asıl hijyen çocuğunuz büyüdükçe başlamakta. İlk olarak doğduğu zaman kullanacağı biberon, emzik gibi ürünleri kaynar su da bekletmeniz gerek. Kıyafetlerini doğumdan önce kendi giysileriniz haricinde ayrı olarak yıkamalısınız.
Çocuğunuzun bir dönemi her şeyi ağzına alarak geçmekte. İşte bu süreçte kontrolü ele almanız gerek. Oyuncaklarını çocuğunuza uygun olarak seçmeniz gerek. Küçük parçalı olmamasının yanı sıra kullanılan malzeme kalitesine dikkat edin. Aldıklarınızı gene mümkünse kaynar su da bekletin yada ıslak mendille temizleyin.
Diğer bir konuya akrabalarınızın oğluna yaklaşımını engelleyin. Siz anne baba olarak parmağınızı somurtturmazken etrafınızdakilerin bunu yapmasına izin vermeyin. Öperken ki seviye konusunda uyarın. Her şeyden önce evladımızı sağlığı önceliğinden kaçınmayın. Akrabalarınızın kötü olun demiyorum ama uygun dille uyarı konusunda geri durmayın.
Emekleye başladığı sürede de kendi ev temizliğine çok dikkat etmeniz gerek. Çekyat altına haberiniz olmadan giden en ufak parçayı emin olun çocuğunuz bulmayı başaracaktır. Bu ve bunun gibi daha küçük ama birçok önemli konu bulunmakta.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst