Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Bundan 5 Yıl Sonra Hedeflerinize Ulaşacağınızı Düşünüyor Musunuz?

5 Yıl Sonra Hedeflerinize Ulaşacağınıza İnanıyor Musunuz_

• Evet, 5 yıl sonra hedeflerime ulaşmış olacağım.

Kullanılan: 2 100.0%
  • Hayır, hedeflerim sadece hayal olarak kalacak.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
182
11
18
5 yıl? Sizce hedeflerinize ulaşmak için yeterli bir süre değil mi? Ya da isterseniz bir süre belirtmeyelim. Hedeflerinize ulaşacağınızı düşünüyor musunuz? Kaçımız hedefi var bence asıl önemli olan bu. Bir insan kendisine öncelikle hedef belirlemeli. Hedefi olmayan bir insan amaçsız yaşıyor demektir.

Eğitim hayatınızla alakalı bir hedefiniz olsun, iş hayatınızla alakalı hedefiniz olsun, ailenize sahip çıkma hedefiniz olsun, arkadaşlarınızla hedefleriniz olsun, maddiyat hedefleriniz olsun ya da bir hafta kimsesiz tatil hayalleriniz olsun. Ve sürekli bunlara yenilerini eklemekten kaçınmadan yaşayın.

Ama gerçek hedefler belirleme de kararlı olun ve o hedef için çabalayın. Triplex ev istiyorum diye hedefleyip sadece sabah git akşam gel işle ulaşım sağlamanız imkansız. Her şeyden önce mücadelenizi vermekten kaçınmayın. Tüm teknik detayları bilseniz de vazgeçmemek gerek

Şu an var olan durumunuzla 5 yıl sonra hedeflerinizi gerçekleştirmiş olacağınıza inanıyor musunuz? Eğer hayırsa size engel olan ne? Mesela benim hayallerim evliliğin verdiği bazı sorumluluklarla ertelenmiş durumda. Ancak çabalamaktan ve gayret göstermekten kaçmıyorum.

ruzgar

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Üye
83
3
8
Güzel bir konu, hedeflerine ulaşamayacağını düşünüyorsan ya pes etmişsindir ya da doğru hedef belirlememişsindir. Her geçen gün hayat zorlaşsa da her zaman bir ışık, bir kapı, bir çıkış mutlaka vardır. Bazen durup neleri başardım, neleri başaramadım, nelerim eksik nelerim güçlü diye etrafa ve kendine bakmak gerekiyor.
Tüm bunları yaparken de aileye, eşe, çocuğa yeterli önemi gösterip göstermediğine de bakmak gerek.

Büyük şirketlerde yıllık durum, performans görüşmeleri oluyor. Gerginlikten uzak durarak yapılan görüşmeler çok faydalı oluyor.
Güçlü yanlarını, zayıf yanlarını görüyorsun. Hedefler belirliyorsun. Bu gözden geçirmeler özel yaşamlarda da olabilir.

Atalarımız özellikle kandil gibi özel günlerde bunu yapmamızı önerirler. O yılı gözden geçir, ne günahlar, ne sevaplar işledin, neler yaptın, neler yapmadın.

Hedefler olmadan hayat sıkıcı oluyor. Başarılı olmamız şansa veya kadere bağlı oluyor. Aksine zamanında alınan önlemlerle bir çok kaybın önüne geçilebilir veya bir çok şey kazanılabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8