Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Çin Korona Virüsü Testi İçin 2 Milyon Kiti Ücretsiz Mi Gönderdi

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
175
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Virüsün önüne geçmek için en iyi çalışma hızlı sonuç ve pozitif çıkması halinde kişi ve etrafında kişileri de hızlı test ederek onları karantinaya almak. Çünkü pozitif kişi veya kişiler etraflarına da bu virüsü oldukça hızlı bir şekilde yayabilir. Bu konuda Çin 10 ile 15 dakika arasında yüzde 95 doğruluğa sahip bir kit hazırladı. 50 bin adet olmak üzere ilk partiyi çok hızlı bir şekilde Türkiye’ye gönderildi. Şu an bilinene göre bu 50 bin adet için herhangi bir ücret alınmadı ve Türkiye’ye teslimat konusunda hükümet ayrı bir öze göstermekte. Sosyal medyada bununla zamanında Çin salgını sırasında aşı gönderen ilk ülke olmamızdan kaynaklı olduğunu yorumluyor. Kitlerin devamı 1 milyon bir parti ve sonrasında tekrar 1 milyon daha gelmesi. Ancak bunlar için ücret ödenecek mi resmi bir açıklama bulunmuyor.

Ülkemizi uzun süre bu virüse karşı korusak da şu an çok hızlı yayılmaya devam ediyor. Bu yüzden erken tanının önemli çok fazla. Bu kitler sağlık bakanlığı tarafından hızlı bir şekilde dağıtılarak Türkiye genelinde kontrollerin artmasını sağlayacak.

Kitlerin ücretsiz olarak gönderilmesi ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Refik Saydam Hıfzısıhha akademisinin o zaman Çin de yaşanan kolera salgını için aşı üreterek yardım eden ilk ülke sıfatıyla Çin’e el uzatmasının karşılığı olarak görülmekte. Arşiv de de yer alan belgelere göre resmi olarak Çin’e yardım eden ilk ülke Türkiye olmaktaydı.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst