Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Corona Virüsü Nedeniye Samsung Fabrikasını Kapattı

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
177
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan Corona virüsü etkileri devam ediyor. 3 bine yakın kişinin ölümüne neden olan hastalıkla alakalı olarak birçok firma tatil kararı almıştı. Apple birçok mağazasında süreli tatiller gerçekleştirirken Samsung’dan yeni bir açıklama geldi.

Güney Kore de yer alan fabrikasında yaşanan enfeksiyona bağlı olarak fabrikayı öncelikle 2 gün kapalı tuttu. Bu sürede tüm fabrika içerisinde dezenfekte işlemi gerçekleştirerek faaliyete devam ettirmişti. Bunun sonrasında tekrar bir kişi daha da enfeksiyon belirtisinin görülmesi nedeniyle 1 Mart ve 3 Mart arasını tatil ettiğini duyurdu.

Çin’den sonra hastalığın en çok görüldüğü nokta olan Güney Kore de bulunan fabrika da şu an 3 kişi de virüs olduğu saptandı. Samsung Kore’ye bu konuda destek amaçlı 25 milyona yakın bir miktarı bağış olarak vereceğini açıkladı. Üretim konusunda en büyük kalelerinden biri olan bu ülkeye sahip çıkarak virüse karşı savaş açmış oldu.

Şu an çalışanlarından üç kişide görülen virüs nedeniyle üretimi direkt durdurarak fabrikayı tamamen 3 Mart’a kadar kapalı tutacak olan firma gene dezenfekte işlemlerini gerçekleştirecek. Gumi fabrikasında üretimin bu şekilde ikinci defa durdurulmuş olması yakın zamanda çıkacak olan Galaxy Z Flip’in çıkış tarihi engeller mi bilinmemekte. Samsung her ne kadar sorunsuz şekilde planlar gerçekleşecek dese de vakanın tekrarlanmaması ellerinde olan bir durum değil.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst