Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Edip Cansever – Masa da Masaymış Ha

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
175
11
18
İnsan kaybolmak isterse kendini şiirler arasında bulunuyor. Amatör veya usta yazarların yazdıkları arasında kaybolmak kadar güzel bir his olamaz. Ancak her okuyucunun tarzı farklıdır. Mesela ben Edip Cansever’in yeri geldiğinde aşk yeri geldiğinde gülümseten şiirlerini sevmekteyim. “Masa da masaymış ha” şiiri kötü yorumlanmasın ama farklı tarzı ile bana kendini sevdiriyor. Bazı yazarların şiirde farklılık yaratacağım diyerek konuyu tamamen farklı hale getirmesini sevmiyorum.

Şiire geçmeden önce şairin hayatını kısaca tanıyalım. 1928 doğumlu ola Edip Cansever, 1976 yılında geçirdiği beyin kanaması sonrasını hayatını kaybetti. İstanbul doğumlu olan Cansever, Bodrum tatili sırasında geçirdiği beyin kanaması sonrasında vedasını gerçekleştirdi.

Şairin ilk şiiri 1944 yılında yayımlandı. Devam eden yayınları sonrasında “İkindi Üstü” olarak ilk kitabını toparlayarak okuyucularla bir araya geldi. Son olarak 1985 de yayınlanan toplam 17 kitabı bulunan şairin farklı ödülleri de mevcut.

Adam yaşama sevinci içinde
Masaya anahtarlarını koydu
Bakır kaseye çiçekleri koydu
Sütünü yumurtasını koydu
Pencereden gelen ışığı koydu
Bisiklet sesini çıkrık sesini
Ekmeğin havanın yumuşaklığını koydu
MASA DA MASAYMIŞ HA
Adam masaya
Aklında olup bitenleri koydu
Ne yapmak istiyordu hayatta
İşte onu koydu