Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Endüstri Mühendisi Ne İş Yapar ve Geleceği Var Mı?

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
182
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Üniversite insanın kariyeri konusunda en önemli etkenlerden biridir. Ve okuyacağınız bölümü ne olduğuna emin olarak seçmeniz gerekli. Günümüzde birçok öğrenci henüz bölümünün ne olduğunu bilmemekte. Yada kendi alanıyla alakasız farklı bölümde eğitim görmekte. Bu yazımızda Endüstri Mühendisi bölümüne ele alacağız.
Öncelikle bölümün ne olduğunu anlatmaya çalışalım. Bir işletmenin başlangıcından bitişine kadar var olan tüm operasyonlarının en kaliteli ve en verimli şekilde olması için gerekli kontrolün yapılmasında görevlidir. Bir personelin çalışma ortamındaki tüm unsurlara Endüstri Mühendisi kontrolünde gerçekleşir. Bu yüzdendir ki fakültelerde Endüstri okuyanlar herşeyci olarak bilinir.
Bir fabrikada çalışıyorsanız, personelinizin makinesinde yaşanan sorunlara kadar her türlü duruma müdahale ederek üretimin aksamaması boş sorumluluğunuz olurken yerine bir çözüm üretmekte sizin göreviniz. Gerekli planlamayı doğru şekilde gerçekleştirip hedefler doğrultusunda çözüm odaklı çalışmanız gerekli.
İş güvenliğinden tutunda hatalı ürünlerin çözümü ve doğru şekilde üretime kadar sayısız görevinizle takılan lakap herşeyci olmayı yerine getirmektesiniz.
Bu bölümü okumak ve meslek olarak yapmak istiyorsanız bunu yapabileceğinize inanmanız gerekli. Belki Endüstri mühendisi olarak sadece pazarlama yönetiminde de yer alabilirsiniz ancak var olan asıl iş tanımı yukarıdaki gibi olmakta. Birçok markanın şu an CEO olarak Endüstri mühendisi seçiyor olması mesleğin önünü açmaya devam etmekte. Hızlı ve anlık çözüm olarak kişisel özelliğe sahipseniz pişman olmayacağınız bir meslek.
Kendi içinizde tüm durumlarını tartışarak bu bölümü okumaya karar verirseniz üniversitelerden 4 yıllık lisans eğitimi almanız gerekli. Bazı önlisans bölümlerini okuduktan sonra DGS ile geçiş yapmanız da mümkün.
Son olarak en çok merak edilen maaş konusu da asgari ücretin minumum 1,5 katı fazlasından başlayarak 4 katına kadar yaptığınız göreve göre değişkenlik göstermekte.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst