Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Kaybolan Evcil Hayvanı En Hızlı Nasıl Buluruz

ruzgarinsesi

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
175
11
18
Katılım
22 Ocak 2020
Evcil hayvanlarımız bizim dostumuz haline gelmiş arkadaşlarımızı. Onların sağlık durumlarından daha birçok detayı bir evlat sahibi olmuşcasına dikkat etmeniz gereken konulardır. Bu kadar yakın ilişki kurarak hayvan statüsü haricinde değerlendirdiğiniz arkadaşınız kaybolduğunda ne yapmanız gerek?
Bir annenin evladını kayıp ettiği heyecanla anlık şok yaşamanız mümkün. Ancak sakın olun. Önce hızlıca yakınınızda olan arkadaşlarınıza da haber vererek yakın çevrede arama başlatın. Yeni kaybolduysa çok uzaklaşmış olamaz. Bu yüzden vakit kaybetmemek önemli. Aynı zamanda sosyal meydanında gücünü kullanmayı unutmayın. Yakın çevrede aramayı gerçekleştirirken sosyal medya da en yazında kendi sayfanızda hızlıca paylaşım gerçekleştirin ve bulunduğunuz bölgeyle alakalı sayfalara mesaj atarak yayınlamalarını rica edin.
Yakın çevre aramasına rağmen evcil hayvanınızı bulamadıysan biraz daha sakinleşerek sosyal medya gücünü tam olarak kullanmaya çalışın. Hayvanlar alakalı sayfalarda kayıp olduğuna dair bilgi yayınlayın ve belki bulan birinin bilgi yayınlama ihtimalini düşünerek kontrollerini gerçekleştirmenin gerek.
Sosyal medyayı arama süresince aktif olarak kullanmaya devam ederken yakın çevrenize de durumu yayarak herkesin kendi bölgesinde arama yapmasını rica edin. 3 ihtimal var. Dostunuz ya sokaklarda rahatça hala dolanıyor ya biri tarafından bulundu ve sizi bekliyor yada kötü niyetli kişiler tarafından satılmak için kaçırıldı. Her ihtimali düşünerek hareket etmekte fayda var.
Sonrasında polis karakoluna dahi başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Bazı kişiler hayvan bulduklarını sahibini nasıl bulacaklarını bilmedikleri için karakola götürürler ve onların yardımcı olmasını bekler. Bu ihtimali de düşünerek danışmak yardımcı olacaktır.
Hayvanlarla alakalı bir birime danışarak tüm veterinerler bildiri gönderip herhangi birinin getirmesi durumda size bilgi vermesini isteyebilirsiniz.
Bu büyük çabalar sonucunda evcil hayvanınızı bulmanız yakındır. Ama bu tür ihtimale karşı uygun fiyata satılan hayvan takip cihazlarını incelemenizi tavsiye ederim. Hem siz rahat edeceksinizdir hemde dostunuz daha güvenli dolaşacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst