Neler Yeni

Hey! Rüzgar.com Aklınıza ne eserse!

Derin bir nefes al, dik dur ve aramıza katıl. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerle irtibata geçebilir ve daha bir çok şey yapabilirsin. TC kimlik onayı zorunlu değil ve bu veri sitede tutulmaz. Sadece güvenilmez kişilerden seni korumak istiyoruz. Ticaret yaparken kimlik onayı yapmış olan kişileri seçmeni öneriyoruz. İstediğin zaman bize istediğin soruyu sorabilirsin. Rüzgar.com'un ve hayatın tadını çıkar.

Kayıt Ol

Kayıt Ol

İlan Ver

Ücretsiz İlan Ver

İletişim

Bize istediğiniz zaman istediğiniz soruyu buradan sorun

Playstation Oynarken En İyi Görüntü Kalitesini Elde Edin

kutlu

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
10
0
1
Katılım
24 Ocak 2020
Playstation bağımlısı biri olarak şunu söyleyebilirim ki sizi saatlerce sıkılmadan oyunla bütünleştiren bir konsol arıyorsanız Playstation'u tercih etmelisiniz. Diğer konsollarla da az çok deneyimim oldu fakat hiçbiri Playstation kadar keyif vermedi ve sürükleyici olmadı. Geniş ekran bir televizyonunuz varsa playstation ile oynamak çok daha keyifli hale geliyor. Zamanla düşen fiyatı ile de herkesin alabileceği bir konsol haline geldi. İnternet üzerinde birçok konsol satıcısı bulunmakta. İçerisinde yüzlerce oyun bulunan ps konsollarını uygun fiyattan satıyorlar. Eğer bütçeniz fazla yoksa bunları tercih edebilirsiniz. Ama gel gelelim ki kaliteli bir grafik ile oynayamazsanız keyiften çok ızdırap çekmeniz muhtemel. O yüzden ilk olarak playstationu televizyona bağlamayı öğrenmeli ardından da görüntü kalitesini iyileştirebilmek için bir takım ayarları yapmanız gerekiyor. Bir önceki yazımda televizyona nasıl bağlayacağınızı anlatmıştım. O yazıma profilime girerek ulaşabilirsiniz. Bugün ki yazımda Playstation oynarken görüntü kalitesini nasıl iyileştirebilirsiniz ondan bahsedeceğim. Bu bilgi yazısını Rüzgar forumu üyeleri için yazmaktayım.

Görüntü Ayarlarını İyileştirme

Playstation'u kaliteli bir şekilde oynamak için ekran ayarını iyi optimize etmelisiniz. Oyun oynarken de ekran kalitesini değiştirebilirsiniz. İlk olarak kumanda da bulunan PS düğmesine basmalı ve karşınıza çıkan ayarları değiştirmelisiniz. Ps düğmesine bastıktan sonra diğer ayarlar kısmına geçmelisiniz. Ekran moduna girip bu modda bulunan seçeneklerden birini isteğinize göre seçebilirsiniz. Normal ekran modunda görüntü kalitesini sekteye uğratmadan oyunu oynayabilirsiniz. Tam ekran mosunda görüntülerde değişiklikler meydana geliyor ve duruma göre ekrandakiler büyüyüp küçülüyor. Çözünürlük ayarını da yine ekran modu üzerinden yapabilirsiniz. Ekran modunda bulunan bir diğer özellik ise yumuşatmadır. Yumuşatmayı ekranınıza ve beğeninize göre ayarladığınız takdirde görüntü kalitesinde iyileşmeler sağlayabilirsiniz. Dilerseniz yumuşatmayı tamamen kapatabilirsiniz. Kaliteyi tam anlamıyla hissetmek istiyorsanız ayarları tamamen kendi televizyonunuza göre yapmalısınız. Burada herhangi bir manuel ayar önerisi söyleyemiyorum çünkü herkesin kullandığı televizyon farklı. O yüzden bu ayarı kendiniz göz kararı ile yapmalısınız. Sizlere tavsiyem her ayarı olabildiğince denemeniz ve televizyonunuzda en iyi sonuç veren ayarı deneme yanılma yöntemi ile bulmanız olacaktır. Böylelikle kendi televizyonunuzda en iyi sonuç veren ayarı kendiniz keşfetmiş olacaksınız. Playstation görüntü iyileştirme ile ilgili aklınıza takılan bir soru olduğu takdirde aşağıdan bana sorabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst