Psikolog Çiğdem Akbaş ile Söyleşiler

Yayınlama: 18.10.2022
79
A+
A-

Psikolog Çiğdem Akbaş ile Söyleşiler aşağıdaki ortamda izleyebilirsiniz.

Psk. Çiğdem Akbaş ile söyleşiler

Psikolog Çiğdem Akbaş ile Söyleşiler Özet:

Ekonomik sıkıntılar, eve kapanma, çocukların evde kapalı kalması, uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim eksikliği, açılıp tekrar kapanmalar, psikolog müracatları, akran iletişimi, sosyal izolasyon, içe dönmeler, olumsuzluklara odaklanma, profesyonel danışmanlık, uzman önerileri, çocukların yetiştirilmelerinde dikkat edilenler, kaygı bozukluğu, ölüm ve hastalanma sayılarına maruz kalma, çocuklara pek çok konuda dikkat ederken çocukların telefon ve tabletlerle zehirlenmesi konularında pandamı söyleşileri bulabilirsiniz.

Okul’da kurallara uyan çocukların evde kurallara uymaması, çocuk yetiştirirken nelere dikkat edilmeli?

Çocuğun her dediği ancak mantıklıysa yapılabilir. Çocuğun her dediği yapılmamalıdır. Çocuğa bakan bakıcılar, anne veya Babanne çocuğun istediği bir şeyi alacaksa çocuğun anne veya babasına danışmalıdır.

Çocuklarımızla onlarla yeterince vakit geçiremiyorsak onlardan özür dilemeliyiz. Aile içi çatışmalar çocuklara mümkün olduğunca yansıtılmamalıdır. Yansıtılan kısmı için çocukla açık bir şekilde konuşulmalıdır. Çatışma şiddet seviyesinde ise uzman bir destek alınması gerekmektedir.

Bursapsikolog reklam2
Psikolog Çiğdem Akbaş ile Söyleşiler 2

Bir bireyin şiddet eğilimi evlendikten sonra ortaya çıkmaz. Çocuklukta ve sonrasında bu belirtiler hep vardır. Bu sorun psikolojik danışmanlıklarla çözülebilir.

Kötü alışkanlıklar, madde bağımlılığı için neler yapılmalı?

Terapiye çalışanlar mı yoksa patronlar mı daha çok gelir? Aşı hakkındaki yaklaşım nedir? Boşanmaların en büyük nedeni nedir? Kişi yetiştirilme şekilleri, hayat bakış açıları ve karşılıklı saygının önemi.

Bireysel terapi danışmanlığı, çift terapisi danışmanlığı nedir?

Alkol ve uyşturucu bağımlılığı, madde bağımlılığı tedavi şekilleri. Madde bağımlılığında terapi süresi nedir? Madde bağımlılığında ilaç kullanılmalı mı? İlaçsız madde bağımlılığı terapisi ne kadar sürer?

Psikolojik destek almak pahalı mıdır?

Anne ve baba çocukla oyun oynamalı mı?

Boşanmak isteyenler için tehditle nasıl başa çıkılabilir? Şiddete eğilimle nasıl mücadale edilebilir?

Kurban psikolojisi nasıl oluşur? Baskı ve şiddet sonucu nedir?

Sevilmek istemek dürtüsü nelere yol açabilir?

Çocukların anne ve babalarını dinlememeleri. Çocukların arkadaşlarına karşı tutum.

Yazarın Son Yazıları
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.